Rowerem do pracy. W Tczewie startuje kolejna edycja konkursu

Ruszyła VII edycja konkursu „Rowerem do Pracy”. Od 13 marca na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl mogą zarejestrować się nie tylko firmy, ale i pracownicy. Jeżeli ktoś nie zdąży, to nie szkodzi. Dołączyć do konkursu można przez cały czas jego trwania, czyli od 20 marca do 29 października, kiedy rywalizacja znajdzie swój finał. Konkurs ma na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu.
Krystyna
Paszkowska
9.03.2023 / 05:00

Podobnie, jak w minionych latach, przeliczane są na punkty wykonane przejazdy i przejechane kilometry, a uczestnicy za zdobyte punkty będą mogli kupować nagrody w specjalnym sklepie znajdującym się w profilu użytkownika na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl.

Jeżeli ktoś nie zdąży się zarejestrować od razu, to niczego nie traci. Pracownicy zatrudnieni w firmach z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa mają szansę zawalczyć o lepszą kondycję, świeższe powietrze i miasto bez korków.


Zapytaliśmy Grzegorza Pawlikowskiego, oficera rowerowy przy Urzędzie Miejskim w Tczewie, dlaczego warto zapisać firmę do konkursu i promować jazdę rowerem do pracy. Okazuje się, że tych powodów jest sporo.

Warto przywołać chociaż kilka z nich:

 • korzyści prozdrowotne i społeczne
 • jazda rowerem poprawia kondycję fizyczną, sylwetkę oraz stan zdrowia. Pracownicy dojeżdżający rowerem do pracy mniej chorują, są szczęśliwsi i odstresowani.
 • niższe koszty i oszczędność czasu
 • wybierając rower omijasz korki, nie masz problemów z parkowaniem, oszczędzasz czas i pieniądze.
 • pozytywny wpływ na PR i CSR
 • firma może pochwalić się wkładem w ochronę klimatu oraz cieszyć się wizerunkiem nowoczesnego i dbającego o personel pracodawcy


Jak zapisać się do konkursu?

Wystarczy zarejestrować firmę, a następnie pracowników (każdy robi to indywidualnie) na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl oraz zacząć korzystać z aplikacji STRAVA. Rejestracji można dokonywać na wspomnianej wyżej stronie internetowej od 13 marca.

- Pierwszym krokiem do udziału w konkursie jest rejestracja firmy na stronie konkursu - tłumaczy Grzegorz Pawlikowski. -Koordynator, wyznaczony przez pracodawcę, generuje indywidualny kod, który pozwoli na identyfikację pracownika z jego zakładem pracy. Osoby zainteresowane dojeżdżaniem w ramach Rowerem do Pracy ściągają aplikację STRAVA a następnie łączą konto z konkursem i przechodzą do uzupełnienia danych.

W VII edycji konkursu, tak jak w zeszłych latach, przeliczane na punkty są wykonane przejazdy i przejechane kilometry. Uczestnicy za zdobyte punkty będą mogli kupować nagrody w specjalnym sklepie znajdującym się w profilu użytkownika na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl. 

- Obecnie jesteśmy na etapie pozyskiwania sponsorów na nagrody - mówi oficer rowerowy. - Chcesz z nami zmieniać miasto? Zapraszamy wszystkie chętne firmy do współpracy.


Zasady przyznawania punktów będą następujące:

 • Za każdy dojazd lub wyjazd z przypisanego użytkownikowi miejsca pracy (np. obszar na mapie o promieniu 300 m) – 50 punktów
 • Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt
 • Premię punktową za przejazd do i z pracy użytkownik może otrzymać max. 2 razy dziennie w 5 dowolnych dniach w tygodniu. Za każdy inny przejazd czyli nie dotyczący dojazdu i powrotu z pracy punkty będą przyznawane w następujący sposób
 • Za każdy przejazd – 5 punktów
 • Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt

Ponadto każdy z uczestników konkursu, który odbędzie min. sześć przejazdów rowerowych do/z pracy w danym tygodniu, nabywa prawo do „tygodniowej premii za aktywność” w wysokości 200 punktów.

- Tak jak rok temu tak i w tej edycji konkursu dopuszczamy również przejazdy rekreacyjne jakie uczestnicy będą wykonywać przed i po pracy oraz w weekendy - informuje Grzegorz Pawlikowski. - Zależy nam na mieście rowerowym bez korków więc premiowanie jazdy na rowerze po pracy również jest istotne.

Regulamin konkursu pn. „Rowerem do pracy” jest dostępny na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl. 

W zeszłorocznej edycji konkursu udział wzięło 529 osób z 68 firm. Dzięki temu udało się pokonać 404 125 km poprzez 66 540 przejazdów (w tym 51 342 do/z pracy).

- Konkurs „Rowerem do Pracy” jest dla nas jednym z narzędzi do zmiany zachowań transportowych mieszkańców naszego miasta - podkreśla oficer rowerowy. - Liczymy na aktywny udział mieszkańców we wprowadzaniu tej zmiany.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze