Rozbita grupa przestępcza. Miała sprzedać 100 kg narkotyków

Rozbita grupa przestępcza. Miała sprzedać na Pomorzu 100 kg narkotyków

Niemal 6,5 miliona złotych – na tyle szacunkowo wyliczono wartość około 100 kilogramów środków odurzających oraz substancji psychotropowych, które sprzedać na Pomorzu miała rozbita właśnie grupa przestępcza sprowadzająca m.in. kokainę z Holandii. Policja określa sprawę jako „rozwojową” i zapowiada kolejne zatrzymania.
Jacek
Wierciński
23.03.2023 / 12:18

- Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, od września 2022 roku, prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej. Członkowie grupy zajmowali się wewnątrzwspólnotowym nabyciem znacznych ilości środków odurzających w postaci kokainy z Holandii do Polski oraz wprowadzeniem do obrotu blisko 100 kg środków odurzających oraz substancji psychotropowych na terenie województwa pomorskiego. Łączna czarnorynkowa wartość wprowadzonych do obrotu środków to blisko 6,5 mln zł – zaznacza mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk z zespołu prasowego KWP w Gdańsku.

Według jej relacji, funkcjonariusze z narkotykowego wydziału, przy wsparciu kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Konterrorystycznego Policji w Gdańsku, weszli do dwóch mieszkań na terenie Gdańska i Tczewa, w których zatrzymali dwóch mężczyzn. Z ustaleń śledczych wynika, że zajmowali się oni wewnątrzwspólnotowym [w ramach Unii Europejskiej] nabyciem znacznych ilości środków odurzających, w postaci kokainy z Holandii do Polski. Inne zarzuty przedstawione w sprawie dotyczą wprowadzenia do obrotu na Pomorzu blisko 100 kilogramów środków odurzających oraz substancji psychotropowych, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.


- Sąd, na wniosek prokuratury aresztował ich na okres 3 miesięcy. Do sprawy policjanci zatrzymali łącznie 5 osób. Prowadzone czynności mają charakter rozwojowy, planowane są dalsze zatrzymania – mówi mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk.

Jak przypominają policjanci, za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie taką grupą zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze