Muzeum Emigracji w Gdyni

Specjalna ścieżka dziecięca otwarta w Muzeum Emigracji w Gdyni. Przewodnikiem będzie krab

W Muzeum Emigracji w Gdyni w sobotę, 18 listopada została otwarta nowa ścieżka dziecięca przy wystawie stałej. Przewodnikiem najmłodszych ma być pewien krab, który w wodach balastowych statków przybył przed stu laty do Bałtyku z chińskich mórz.
Dorota
Abramowicz
18.11.2023 / 11:00

Krab Kłębek będzie przewodnikiem po wystawie w Muzeum Emigracji w Gdyni

Specjalna ścieżka dziecięca, przeznaczona głównie dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat, została w sobotę, 18 listopada otwarta w Muzeum Emigracji przy ul. Polskiej 1 w Gdyni.

PRZECZYTAJ TEŻ: 88. urodziny Dworca Morskiego w Gdyni – polskiego okna na świat

Kierowniczka Działu Edukacji Anna Posłuszna mówi, że pomysł na stworzenie ścieżki dziecięcej tak naprawdę był przebadaną potrzebą.

– Zbadaliśmy nasza publiczność, w tym także rodziny z dziećmi, które odwiedzają wystawę stałą w Muzeum Emigracji – wyjaśnia Anna Posłuszna. – Bardzo często pojawiała się potrzeba zaangażowania najmłodszych widzów, by rodzice mieli więcej czasu na obejrzenie naszej wystawy stałej i chcieli do nas jeszcze wrócić.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pomorskie Spotkania z Historią

Ścieżka dziecięca pozwala w nowy, interaktywny sposób odkryć wystawę stałą muzeum i ułatwia dzieciom zrozumienie trudnych wątków emigracyjnych, rozwijanych na poszczególnych etapach wystawy.

Anna Posłuszna
kierowniczka Działu Edukacji w Muzeum Emigracji

Przewodnikiem najmłodszych jest krab wełnistoszczypcy, który jest krabem imigrantem. Przybył do nas z chińskich mórz w wodach balastowych statków i zamieszkał ponad 100 lat temu w Bałtyku. Obecnie, współpracując wraz z innymi organizmami, tworzy ekosystem Bałtyku, tak jak inni imigranci.

Historię Kraba Kłębka – opowiedzianą głosem samej Krystyny Czubówny – będzie można usłyszeć na wystawie stałej.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze