(fot. screen z nagrania monitoringu)

Włamali się do jubilera w Skórczu. Szuka ich policja!

Policjanci poszukują świadków włamania do jednej z pracowni jubilerskich w powiecie starogardzkim. Do włamania doszło w nocy z 30 czerwca na 1 lipca. Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc ustalić włamywaczy.
Krystyna
Paszkowska
5.07.2022 / 17:15

Zgłoszenie o włamaniu do jednej z pracowni jubilerskich w powiecie starogardzkim do policji wpłynęło w nocy z 30 czerwca na 1 lipca, Na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej, technik kryminalistyki oraz przewodnik z psem tropiącym.

- Policjanci wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli pozostawione przez przestępców ślady – informuje asp. szt. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. - Obecnie trwa szczegółowa analiza materiału wideo z kamer monitoringu.

Mundurowi rozpytują również okolicznych mieszkańców oraz prowadzą czynności operacyjne, które mają pozwolić na ustalenie personaliów włamywaczy. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że sprawcy, to dwaj ubrani na ciemno mężczyźni o szczupłej budowie ciała i wzroście 170 i 190 cm.

O włamaniu do pracowni jubilerskiej na profilu facebookowym poinformował właściciel firmy. Jak zapewnił, "na szczęście biżuteria klientów, która była do naprawy lub przerobienia nie została skradziona i jest bezpieczna. Wszelkie zamówienia także są niezagrożone."

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ukradł zegarek za 144 tys. zł. Wpadł po trzech latach

Właściciel zaapelował o pomoc policji w ustaleniu sprawców włamania.

- Jeżeli ktoś ma jakieś informacje lub jest w stanie pomóc w ustaleniu sprawców przestępstwa prosimy o kontakt z Policją w Skórczu lub Starogardzie Gdańskim, za pomoc czeka nagroda. Skradzione zostały oryginalne, charakterystyczne bursztyny w srebrnej oprawie, srebrna biżuteria, pozłacane celebrytki, modułowe srebrne bransoletki z zawieszkami (tzw. charmsy) oraz wzorniki obrączek ślubnych – czytamy.

Policja poszukuje świadków zdarzenia oraz oczekuje na wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do zatrzymania sprawców tego przestępstwa.

- Osoby, które dysponują jakąkolwiek wiedzą na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt z Posterunkiem Policji w Skórczu pod nr telefonu 4774-27-276, lub najbliższą jednostką policji pod nr alarmowym 112 - mówi Marcin Kunka. - Informacje można również przekazać za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: [email protected]

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze