Sky Princess, wycieczkowiec, Port Gdynia

(fot. Robert Rozmus | Zawsze Pomorze)

Rekordowy wycieczkowiec Sky Princess w Porcie Gdynia

Sky Princess w Gdyni. Najdłuższy wycieczkowiec, jaki kiedykolwiek zawinął do polskich portów, zacumował przy Nabrzeżu Francuskim obok Muzeum Emigracji we wtorek, 6 września. Ma prawie 330 m długości! To jego ostatnia wizyta w tym sezonie.
Patrycja
Cybulska
6.09.2022 / 20:53

Kto nie widział jeszcze najdłuższego wycieczkowca w historii polskich portów, we wtorek, 6 września w Gdyni miał ku temu ostatnią okazję w tym sezonie wycieczkowym. Przy Nabrzeżu Francuskim po raz trzeci zacumowała „Niebiańska księżniczka”, czyli statek pasażerski Sky Princess. Ma 329,81 m długości oraz 47 m szerokości. Na pokład może zabrać ponad 3600 pasażerów.

Sky Princess została zbudowana w 2019 roku we włoskiej stoczni Fincantieri, pływa pod bermudzką banderą. Wycieczkowiec należy do armatora Princess Cruises.

WIĘCEJ NA TEMAT SKY PRINCESS PRZECZYTASZ W ARTYKULE: „Niebiańska księżniczka” w Gdyni. To najdłuższy wycieczkowiec w historii polskich portów

Wycieczkowiec Sky Princess do Portu Gdynia przypłynął z brytyjskiego Southampton. Tam rozpoczął okrężny 21-dniowy rejs po krajach Bałtyku oraz Hiszpanii i Francji. Zgodnie z harmonogramem, ma go zakończyć w sobotę, 24 września w Southampton. Statek, oprócz Gdyni, odwiedzi jeszcze m.in. Nynashamn, Helsinki, Kopenhagę, La Rochelle czy Bilbao.

Sky Princess, wycieczkowiec, Port Gdynia

(fot. Robert Rozmus | Zawsze Pomorze)

Sky Princess, wycieczkowiec, Port Gdynia

(fot. Robert Rozmus | Zawsze Pomorze)

Kolejnym wycieczkowcem, który zawinie do Portu Gdynia, będzie Marina. Prawie 240-metrowy statek spodziewany jest w sobotę, 10 września.

Również Marina w czwartek, 22 września zamknie sezon statków wycieczkowych w Porcie Gdynia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze