śmiertelny wypadek, nie żyją strażacy z OSP Żukowo

Dwa śmiertelne wypadki pod Żukowem! Zginęły trzy osoby, w tym strażacy z OSP

Na drodze między Żukowem a Miszewem w nocy, 15 września doszło do dwóch śmiertelnych wypadków. Najpierw w zderzeniu samochodu dostawczego z osobowym w Małkowie śmierć poniósł kierowca. Chwilę później przewrócił się jadący z pomocą wóz strażacki. Nie żyje dwoje strażaków ochotników z Żukowa.
Dorota
Abramowicz
15.09.2023 / 19:00
Aktualizacja
godz. 19:00

Burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski ogłosił żałobę na terenie gminy. Obowiązuje do poniedziałku, 18 września.

godz. 18:05

Punktualnie o godz. 18:00 strażacy z całej Polski oddali hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli w wypadku.

godz. 15:00

Wyrazy współczucia przekazała także europosłanka Magdalena Adamowicz.

– Ta dwójka odważnych strażaków straciła życie, jadąc na ratunek innym. Byli z jednej rodziny, z jednej jednostki, byli częścią swojej małej ojczyzny. Ich postawa to przykład zaangażowania, dobra i troski o drugiego człowieka. Niech będzie wzorem dla nas wszystkich – napisała Magdalena Adamowicz.

Kondolencje złożył również Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej.

– Jest nam niezmiernie smutno poinformować o tragicznej śmierci jednej ze studentek. Karolina Dargacz z Wydziału FTiMS poza studiami była druhną Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie. Zginęła na służbie, jadąc do interwencji. Podczas wypadku zginął również druh Łukasz Dargacz. Jako Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej chcieliśmy złożyć nasze kondolencje dla rodziny i bliskich Karoliny – napisał SSPG.

godz. 11:00

Po śmierci strażaków z OSP Żukowo kondolencje złożył prezydent Andrzej Duda.

– Składam wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinom i Bliskim Strażaków Ochotników z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w tragicznym wypadku, na służbie, w drodze, by nieść pomoc. Łączę się w bólu z całą strażacką społecznością – Druhami OSP i Strażakami PSP, którzy każdego dnia, o każdej porze służą „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” i chronią nas z narażeniem własnego życia – napisał prezydent RP.

Wyrazy współczucia przekazał też minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

– W związku z tragicznym zdarzeniem w pow. kartuskim, w wyniku którego zginęło 2 druhów OSP Żukowo, przekazuję najszczersze wyrazy współczucia Bliskim Pani Karoliny i Pana Łukasza. Niosąc pomoc innym, sami ponieśli najwyższą ofiarę – napisał szef MSWiA.

godz. 8:50

O godz. 18.00 we wszystkich jednostkach PSP i OSP, włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe i oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w nieszczęśliwym wypadku, jadąc z zastępem OSP do zdarzenia. Niosąc pomoc drugiemu człowiekowi poświęcili największą wartość - poinformowała na swoim Facebooku Państwowa Straż Pożarna. 

Dwa śmiertelne wypadki pod Żukowem! Nie żyją trzy osoby, w tym dwoje strażaków!

Dramat rozegrał się na drodze krajowej nr 20 między Żukowem a Chwaszczynem. W piątek, 15 września o godzinie 3.40 w Małkowie zderzyły się samochód dostawczy i osobowy. Śmierć poniosła jedna osoba, jedna została ranna. Na miejsce zdarzenia wezwano służby, w tym strażaków z OSP w Żukowie.

– Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP, najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę,  zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego TIR-a – informuje kom. Karina Kamińska, rzecznik KWP w Gdańsku. – W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP, przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP.

PRZECZYTAJ TEŻ: Śmiertelny wypadek na S6 w Juszkowie! Nie żyją dwie osoby

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci z Kartuz oraz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Do Małkowa wyruszył także policyjny psycholog, który udziela wsparcia uczestnikom wypadku oraz osobom, które pracują na jego miejscu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tragiczny wypadek niedaleko Człuchowa. Nie żyje kierowca

– Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia na czas pracy grupy dochodzeniowo-śledczej śledczej – dodaje kom. Karina Kamińska. – Wyjaśniamy dokładny przebieg i okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Dwa śmiertelne wypadki pod Żukowem! Wyznaczono objazdy

Droga od centrum Żukowa do miejscowości Miszewo została zamknięta na czas działań służb. Policjanci zorganizowali objazd przez miejscowość Pępowo.

Kondolencje od Komendanta Głównego PSP

Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu wszystkich strażaków złożył kondolencje rodzinie i najbliższym 22-letniej ochotniczki i 25-letniego strażaka, którzy zginęli w wypadku. Karolina i Łukasz Dargaczowie byli kuzynami. Karolina osierociła córeczkę.
 

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze