śmiertelny wypadek w Gdyni, płk. Dąbka

42-latek oskarżony po śmiertelnym wypadku w Gdyni

Umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie wypadku – to zarzuty, jakie usłyszał 42-latek za spowodowanie śmiertelnego wypadku w Gdyni przy ul. płk. Dąbka. Mężczyzna był wówczas pod wpływem alkoholu.
Olek
Knitter
25.11.2022 / 11:59

Do tragicznego wypadku doszło w nocy w środę, 23 listopada w Gdyni na ul. płk. Dąbka. Wówczas to, jak ustaliła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, 42-letni mężczyzna, kierujący samochodem BMW X5, nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych oraz obowiązującej w tym rejonie dopuszczalnej prędkości, i stracił panowanie nad pojazdem. Kierowca wjechał na dzielący jezdnię pas zieleni, przejechał przez przeciwny pas ruchu i chodnik, a następnie przodem pojazdu uderzył w znajdującą się na poboczu betonową konstrukcję.

WIĘCEJ O WYPADKU PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Śmiertelny wypadek w Gdyni. Zginęła 19-letnia kobieta

W wyniku wypadku, jedna z pasażerek, w wieku 19 lat, poniosła śmierć, a dwie kolejne pasażerki zostały ranne. Dodatkowo okazało się, że kierujący był nietrzeźwy.

– Prokurator zarzucił mężczyźnie umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba, a dwie doznały obrażeń ciała. Podejrzanemu, który złożył obszerne wyjaśnienia, grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowe aresztowane podejrzanego na okres trzech miesięcy. Wniosek został uwzględniony – informuje prok. Grażyna Wawryniuk z gdańskiej prokuratury.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze