zatrzymanie nietrzeźwego sternika w Sopocie

Pijany pędził skuterem pomiędzy kąpiącymi się w Sopocie

Policjanci na kąpielisku w Sopocie zatrzymali nietrzeźwego sternika skutera wodnego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do sterowania jednostkami motorowodnymi, do tego próbował uciec goniącym go wodniakom. Za prowadzenie skutera w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli 40-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty.
Karol
Uliczny
21.08.2023 / 13:45

Pijany pędził skuterem wodnym w Sopocie pomiędzy kąpiącymi się

Policjanci z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, mł. asp. Krystian Pietrzak i mł. asp. Marek Kowalski, w sobotni wieczór, 19 sierpnia otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał pływać skuterem wodnym blisko osób kąpiących się przy plaży w Sopocie. Mundurowi od razu zauważyli sternika i wydali mu sygnały do zatrzymania się, lecz ten dalej kontynuował jazdę. Na widok policyjnej łodzi 40-latek kilkukrotnie próbował ucieczki, po czym zatrzymywał się i zmieniał kierunek jazdy.

Po kilkuminutowym pościgu policjanci zatrzymali pojazd do kontroli i obezwładnili prowadzącego go mężczyznę. Mundurowi natychmiast wyczuli od niego woń alkoholu, a badanie wykazało ponad promil jego zawartości w organizmie.

PRZECZYTAJ TEŻ:  Pijany kierowca w Słupsku uderzył bmw w auto i motocykl. Grozi mu 8 lat więzienia

W związku z prowadzeniem skutera w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymaniem się do kontroli, 40-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Z kolei za popełnione wykroczenia, brak wymaganych uprawnień do prowadzenia jednostek motorowodnych oraz brak dowodu rejestracyjnego skutera wodnego sprawę przekazano Kapitanatowi Portu w Gdańsku, w celu wszczęcia postępowania administracyjnego oraz ukarania mężczyzny.

Policjanci apelują, by, wypoczywając nad wodą oraz korzystając ze sprzętu wodnego, nie spożywać alkoholu. Pamiętajmy, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze