Spokój trenera, czyli Arka górą w Sosnowcu

Piłkarze Arki 97. urodziny Gdyni uczcili wygraną 2:1 z Zagłębiem w Sosnowcu. To był także debiut na trenerskiej ławce Arki Hermesa Nevesa Soaresa.
Bartosz Rymaniak z Arki cieszy się ze zwycięskiego gola

Autor: Arka Gdynia | Facebook

Arkowcy dość spokojnie podchodzili do inauguracji rundy wiosennej w I lidze i być może jest to sposób na sukces. Mecz w Sosnowcu był debiutem Hermesa Nevesa Soaresa w roli pierwszego trenera Arki, stąd ewentualna jego nerwowość, byłaby w jakimś stopniu usprawiedliwiona. Trener, który jesienią przejął ster drużyny po Ryszardzie Tarasiewiczu na przedsezonowej konferencji prasowej emanował jednak spokojem. Zna bardzo dobrze drużynę, wie czego się po niej spodziewać i jego debiut wypadł bardzo dobrze. Inna sprawa, że rok temu Arka także świetnie zaczęła rundę wiosenną pewnie wygrywając z Widzewem w Łodzi 5:2, ale na koniec awansu do ekstraklasy nie było. Teraz ma być inaczej.

Pierwszy krok do celu został zrobiony w Sosnowcu. W pierwszej połowie groźniejsze dla Arki sytuacje mieli gospodarze, ale nie udało im się pokonać Daniela Kajzera. Na pierwszą bramkę obserwatorzy tego meczu musieli czekać do 49. minuty, ale z gola cieszyli się piłkarze i kibice Zagłębia.

Arkowcy czuli, że ta bramka nie może zadecydować o losach całego spotkania i ruszyli do ataku. Zanim wyrównali mieli już kilka okazji do strzelenia bramki, ale zrobili to w 57 minucie, kiedy po dobrym dośrodkowaniu Bartosza Rymaniaka na bramkę gospodarzy strzelał Karol Czubak, bramkarz odbił piłkę, ale dobitka Kacpra Skóry był celna. Pięć minut później Rymaniak mocnym strzałem z „pierwszej piłki” pokonał bramkarza Zagłębia. Jak się miało później okazać, była to zwycięska bramka żółto-niebieskich, choć niewiele brakowało, by Zagłębie w ostatnich sekundach meczu zdołało wyrównać.

Ta wygrana dała Arce cenne trzy punkty i awans na 4. miejsce w tabeli Fortuny I ligi. Do miejsca dającego bezpośredni awans gdynianie tracą dziś cztery punkty.

W sobotę, 18.02 w Gdyni Arka zagra z Wisłą Kraków. Początek spotkania o godz. 17.30.

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 1:2 (0:0)

Bramki: Szymon Sobczak (49) – Kacper Skóra (57), Bartosz Rymaniak (62)

Arka: Kajzer – Rymaniak (90+2 Stolc), Marcjanik – żółta kartka, Azacki, Gojny – Purzycki – żółta kartka (70. Capanni), Gol – żółta kartka, Skóra (76. Stępień), Adamczyk (76. Żebrowski), Haydary – żółta kartka, Czubak.