Człuchowski stadion zmieni wkrótce swoje oblicze (fot. Urząd w Człuchowie)

Stadion w Człuchowie będzie jak nowy

Człuchów wkrótce doczeka się stadionu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia. Zniknie stara bieżnia żużlowa, zastąpi ją nowa tartanowa oraz przybędzie infrastruktura do skoków, rzutów oraz innych dyscyplin „królowej sportu”. Zadanie wykona miejscowa firma Telmax za 5,2 mln zł.
Olek
Knitter
14.12.2021 / 10:57

Wszystko gotowe będzie pod koniec przyszłego roku. – Cała inwestycja z pewnością poprawi zarówno wygląd, jak i funkcjonalność stadionu miejskiego, dając możliwość do prowadzenia profesjonalnych treningów, a nawet zawodów o randze ogólnopolskiej. Obecnie bieżnię stanowi nawierzchnia żużlowa. Nie spełnia ona już żadnych wymogów – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Aby dostosować stadion do obecnych przepisów, trzeba go gruntownie zmodernizować. Wymienione będzie tam prawie wszystko, poza murawą boiska i budynkiem zaplecza sportowego. Człuchowski stadion zyska nową funkcję – lekkoatletyczną. - Zbudowana zostanie bieżnia tartanowa o długości 400 metrów z sześciotorową bieżnią okrężną i ośmiotorową bieżnią do biegów sprinterskich. W ramach tego zadania zostanie wykonany także rów z wodą do biegów z przeszkodami, skocznia wzwyż, skocznia do skoków o tyczce, rozbieg do skoku w dal i trójskoku, dwa rozbiegi do rzutu oszczepem, dwie rzutnie do pchnięcia kulą oraz rzutnie do rzutu dyskiem i młotem – dodaje Kowalczyk

Przebudowane będzie także ogrodzenie dzielące trybuny oraz areny sportowej. Zmodernizowane zostaną też chodniki i drogi dojazdowe. Stadion zostanie również doposażony w systemy umożliwiające rozgrywanie profesjonalnych wydarzeń sportowych.

Przebudowa stadionu będzie kosztowała 5,2 mln złotych. 1,7 mln to pozyskane przez miasto dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze