Sukces balu na rzecz gdyńskiej hematologii! 500 tys. zł dla fundacji

Ponad 200 uczestników, tysiące złotych z licytacji m.in. koszulek sportowców – w tym Roberta Lewandowskiego i aż 500 tys. zł wsparcia z Fundacji DKMS. To tylko kilka elementów sukcesu charytatywnego balu a rzecz rozbudowy części dziennej Oddziału Hematologii i Transplantologii Szpiku w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni, który odbył się w sobotę, 18 lutego.
Redakcja
Zawsze Pomorze
20.02.2023 / 14:25

Co roku nawet 3 tysiące pacjentów, chorujących głównie na ostre białaczki, chłoniaki czy szpiczaki trafia do Oddziału Hematologii i Transplantologii Szpiku w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Placówka pilnie potrzebuje rozbudowy, a ta wiąże się z kosztem 2 milionów złotych. Sposobem na zdobycie środków był sobotni (18 lutego 2023 r.) bal w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront.

- Środki uzyskane dzięki sponsorom, a także osobom prywatnym umożliwią rozbudowanie oddziału o część, w której przeprowadzane będzie leczenie 1-dniowe i ambulatoryjne podawanie chemioterapii oraz funkcjonować będzie bank komórek macierzystych, który pozwoli na uzyskanie przez ośrodek akredytacji, jako prowadzącego przeszczepy szpiku oraz prowadzącego specjalistyczne laboratorium hematologiczne – mówiła zapowiadając charytatywny bal - zbiórkę dr n. med. Wanda Knopińska, ordynator Oddziału Hematologii i Transplantologii Szpiku Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Jak się okazało, impreza okazała się olbrzymim sukcesem. Bawiło się na niej ponad 200 osób, które zainwestowały w bilety – cegiełki. Nabywców w ramach licytacji znalazło ponad 70 fantów, wśród których znalazły się m.in. koszulki Anity Włodarczyk, Roberta Lewandowskiego i Włodzimierza Lubańskiego, które osiągnęły ceny odpowiednio 3,5, 6 i 3,3 tysiąca złotych. Jednak naprawdę duże wrażenie zrobiła Fundacja DKMS, która zadeklarowała wsparcie inwestycji w gdyńską hematologię kwotą aż 500 tysięcy złotych.

- Jednym słowem: udało się. Uczestnicy, którzy otworzyli swoje serca, za co bardzo dziękuję, podkreślali, że bal był bez żadnego nadęcia i przebiegał w fantastycznej atmosferze – zaznacza na gorąco Maciej Bukowski, współorganizator balu, który szacuje, że przynajmniej znaczną część niezbędnych 2 mln zł udało się już zebrać i dziękując wszystkim balowiczom oraz Fundacji DKMS.

ZOBACZ TEŻ: Nerwice lękowe, depresja, próby samobójcze – z tymi problemami młodzi ludzie z powiatu tczewskiego szukają pomocy

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze