Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Reks, kot do adopcji

To jeden z kotów oczekujących na adopcję pod opieką stowarzyszenia Reks - wolontariusze apelują jednak o przemyślane decyzje

Tymczasowy dom dla bezdomnych kotów powstaje z pomocą sztumskiego samorządu

Galopująca inflacja i drożyzna mają niekorzystny wpływ także na liczbę adopcji bezdomnych zwierząt, pozostających pod opieką schronisk i stowarzyszeń społecznych. Kiedy przychodzi oszczędzać na wielu wydatkach, przygarnięcie psa czy kota wydaje się kwestią, z której można bez problemu zrezygnować. Niestety, czekających na nowy dom czworonogów stale przybywa. Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Reks tylko w ostatnich dniach przyjęło 8 kolejnych porzuconych szczeniąt. Jest jednak i dobra wiadomość – samorząd Sztumu udostępnia stowarzyszeniu pomieszczenie, gdzie zostanie utworzony tymczasowy dom dla oczekujących na adopcję kotów. Naśladownictwo ze strony innych samorządów jak najbardziej wskazane!
Piotr
Piesik
21.11.2022 / 15:48

Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Reks działa nie tylko w Malborku i okolicach. Wolontariusze Reksa przygarniają bezdomne psy i koty także na Powiślu i Żuławach. Kilka dni temu w okolice Waplewa przybłąkał się głodny i zmarznięty szczeniak. Jego przerażone rodzeństwo uciekło do pobliskiego lasu. Wysiłkiem grona wolontariuszy udało się zwierzaki wyłapać. Teraz czekają na życzliwych ludzi, którzy chcieliby im stworzyć nowy dom.

– Bardzo potrzebujemy domów tymczasowych, gdzie mogą przebywać nasze zwierzaki, oczekując na adopcję. W siedzibie na Starym Mieście w Malborku jest już bardzo ciasno, nie jesteśmy w stanie zmieścić tam kolejnych zwierzaków. Tylko w ubiegłym roku w naszych domach tymczasowych przebywało 88 psów i 109 kotów. Odnaleźliśmy właścicieli 34 psów i 8 kotów. Bardzo prosimy o kontakt wszystkich, którzy chcieliby taki dom tymczasowy poprowadzić. Dajemy karmę dla zwierzaków, dla kotów kuwetę i żwirek – apeluje o pomoc Krystyna Panek, prezes malborskiego Reksa.

Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Reks potrzebuje pomocy!

Stowarzyszenie bardzo potrzebuje pomocy w postaci karmy, zwłaszcza dla kotów, ponieważ stale dokarmiane są koty wolno bytujące. Niezmiernie cenne byłoby wsparcie kolejnych wolontariuszy, przydadzą się też zbędne już w domach polary czy styropian do wykładania pomieszczeń dla zwierzaków. 

Wysiłek stowarzyszenia na dobrą sprawę wyręcza samorządy lokalne, których zadaniem jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami. Niestety, rzadko Reks może liczyć na pomoc z tamtej strony.

Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Reks, kot do adopcji

Wolontariusze malborskiego stowarzyszenia dokarmiają też wolno bytujące koty

W Sztumie powstanie koci dom tymczasowy

Można jednak inaczej – dowodem przykład Sztumu, w którym samorząd od stycznia 2023 roku przekazuje pomieszczenie do dyspozycji wolontariuszy Reksa. Powstanie tam tymczasowy dom dla kotów. Ruszyła już zbiórka funduszy na urządzenie tego lokum dla futrzaków.

– Będziemy mogli otoczyć opieką kolejne kocie biedy. Zaczynamy od zera, prosimy skromnie o pomoc, abyśmy mogli zorganizować kociakom ciepły, przytulny dom, w którym będą leczone i otoczone opieką aż do czasu adopcji. Zbieramy fundusze na przygotowanie lokalu, wyposażenie, zakup karmy i żwirku dla kociaków, które zamieszkają w nowym domu tymczasowym, oraz na zapas podstawowych leków i preparatów oraz innych produktów potrzebnych do opieki nad kociakami – czytamy w opisie zbiórki na facebookowym profilu Reksa.

Warto zastanowić się nad propagowanym przez stowarzyszenie hasłem: „Nie kupuj – adoptuj!”. Na facebookowym profilu Reksa znaleźć można zdjęcia czekających na adopcję zwierzaków.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze