Słupsk. Stare zdjęcia

W Słupsku ogłoszono zbiórkę starych zdjęć miasta. Inspiracją był prezent od Włodzimierza Malinowskiego z Tucholi, który przekazał zestaw diapozytywów z lat 1977 i 1978
 

Szukają starych zdjęć Słupska. Mogą być klisze i slajdy

W Słupsku ogłoszono zbiórkę starych zdjęć miasta oraz z różnego rodzaju miejskich wydarzeń. Inspiracją był prezent od Włodzimierza Malinowskiego z Tucholi, który przekazał zestaw diapozytywów z lat 1977 i 1978.
Olek
Knitter
9.11.2022 / 12:32

Są osoby, które chętnie dzielą się swoimi zbiorami. Przykład pana Włodzimierza Malinowskiego jest bardzo ciekawy, gdyż jest on mieszkańcem Tucholi w województwie kujawsko-pomorskim. Postanowił jednak podzielić się fotograficznymi pamiątkami ze Słupska. Są to prace wykonane w latach 1977 i 1978.

- Od pana Włodzimierza Malinowskiego z Tucholi otrzymaliśmy cały zestaw diapozytywów przedstawiający wycinki miasta. Prace zostały zdigitalizowane przez Bałtycką Bibliotekę Cyfrową – informują w słupskim urzędzie.

Otrzymane zdjęcia stały się inspiracją do poszukiwań kolejnych, szczególnie dokumentujących powojenny Słupsk. - Powstały serwisy internetowe, gdzie publikowane są zdjęcia przedstawiające dawną, często nieistniejącą już architekturę, mieszkańców, sklepy, komunikację, przestrzeń miejską wraz dawnymi uliczkami, wnętrza restauracji i kościołów. Jednak z mniejszym zainteresowaniem podchodzono do gromadzenia materiałów i sporządzania opracowań dokumentujących powojenny Słupsk, w którym żyli nasi dziadkowie i rodzice. Dlatego chcielibyśmy ogłosić zbiórkę takich zdjęć, które zeskanujemy i oddamy właścicielom, a jeśli zalegają w kartonach i stanowią zbędny balast, to chętnie je przejmiemy i wykonamy ich cyfrowe kopie – apelują w słupskim urzędzie.

 

Fotografie w formie klisz, wydruków, slajdów i innych przestawiających przedwojenny i powojenny Słupsk, w tym wydarzenia w przestrzeni miejskiej, place, parki, komunikację, architekturę, wydarzenia kulturalne i artystyczne, zakłady pracy, czyny społeczne, itp., można przynosić do Referatu Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Słupsku, pl. Zwycięstwa 1 (Mały Ratusz, pok. 204, III piętro). Kontakt tel. 59 84 88 225, mail: [email protected].

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze