Obiecywał mieszkania w niskich cenach, okazał się oszustem

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa na byłego pracownika spółki mieszkaniowej. Obiecując wykup mieszkań sprawca przyjął zaliczki na niemal pół miliona złotych od osób pokrzywdzonych. Do popełnianych przestępstw dochodziło na terenie Tczewa.  Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Redakcja
Zawsze Pomorze
11.09.2023 / 12:27

Tczew: Obiecywał mieszkania w niskich cenach

7 września 2023 roku tczewscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa na byłego pracownika spółki mieszkaniowej w Tczewie. Od 5 lipca 2022 roku do 15 marca 2023 roku 54-latek przyjmował zaliczki od osób, które darzyły go zaufaniem w czasie, gdy prowadził swoją działalność mieszkaniową. W wymienionym okresie mężczyzna zachęcał ludzi do zakupu mieszkań po atrakcyjnej cenie, przyjmując od nich zaliczki. Były to kwoty od 47 tys. zł do 107 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ: Za oszustwa internetowe staną przed sądem. Wyłudzili ponad 4 mln złotych!
Oszust mieszkaniowy
(fot. KWP Gdańsk)

Pokrzywdzeni przekazywali pieniądze za pośrednictwem przelewów na konto sprawcy, bezpośrednio przekazując pieniądze w ręce mężczyzny z pokwitowaniem i bez pokwitowania. Wszystko odbywało się bez sporządzenia umowy przedwstępnej. Dzięki swojej pracy policjanci dotarli do sześciu osób pokrzywdzonych, przesłuchali ich i wyniku prowadzonych czynności ustalili sprawcę oszustw. W trakcie prowadzonej sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli wydruki korespondencji telefonicznej między pokrzywdzonymi a podejrzanym.

Mundurowi na podstawie zebranych materiałów dowodowych postawili 54-latkowi zarzuty oszustwa. Prokuratura Rejonowa w Tczewie wobec mężczyzny zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczenia kraju.  W wyniku przestępczej działalności 54-latka pokrzywdzeni utracili pieniądze na łączną kwotę około 483 000 zł. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze