Ciężarówka na śliskiej drodze zjechała do rowu

Tir ze zbożem na śliskiej szosie. Droga zablokowana przez kilka godzin

Na drogach Pomorza były w poniedziałek odcinki bardzo śliskie, pokryte warstwą rozjeżdżonego śniegu. Przekonał się o tym kierowca samochodu ciężarowego wyładowanego zbożem, który w Mikołajkach Pomorskich nie utrzymał się na jezdni i wjechał do rowu. Zanim tir został wyciągnięty, droga była częściowo zablokowana przez kilka godzin.
Piotr
Piesik
27.11.2023 / 18:13

Do zdarzenia doszło na ul. Prabuckiej w Mikołajkach Pomorskich. Na pokrytej rozjeżdżonym śniegiem jezdni wyładowany zbożem ciągnik siodłowy z naczepą wymijał inny pojazd. Szosa okazała się niestety zbyt wąska, ciężarówka zsunęła się do rowu. Groziło jej wywrócenie.

Na miejsce szybko przybyli strażacy i policjanci, szczęśliwie kierowca samochodu nie wymagał pomocy medycznej. Grożący przewróceniem samochód blokował drogę, trzeba było go usunąć. Początkowo przybyły na miejsce dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sztumie oraz OSP w Mikołajkach Pomorskich. O pomoc zwrócono się do Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie.

Przybyły dwa ciężkie wozy ratownictwa technicznego z Tczewa, sprowadzono także ciągniki i ładowarkę zabezpieczające linami tira przed wywróceniem. Wspólna akcja zakończyła się sukcesem, ciężarówkę wyciągnięto na jezdnię. Strażacy i policjanci apelują o maksymalną ostrożność w zimowych warunkach.

Wyładowana zbożem naczepa groziła wywróceniem

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze