ludzie kąpiący się w morzu, Sopot

Upalny tydzień w całej Polsce! Prognoza pogody na 14-20 sierpnia

Po deszczowych i chłodniejszych dnia do Polski znów wracają upały. Gdzie w tym tygodniu będzie najcieplej? Sprawdzamy.
Patrycja
Lniska
14.08.2023 / 20:44

Upały na Pomorzu! Jak długo będzie ciepło?

14 sierpnia

Poniedziałek zapowiada się upalnie na południu, zachodzie i w centrum. Temperatura maksymalna od 27°C na Suwalszczyźnie do aż 32°C na zachodzie kraju. Na południu i w centrum Polski mogą wystąpić burze z wiatrem, który w porywach wiał będzie do 65 km/h. Nad morzem temperatura do 23°C.

15 sierpnia

We wtorek upalnie w całym kraju, z wyjątkiem nadmorskich powiatów. Temperatura od 26°C nad morzem, do 30-33°C, a miejscami nawet do 35°C. Na północy kraju możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu z burzami.

16-17 sierpnia

Środa i czwartek dalej upalne, bo z temperaturą od 30°C do 35°C. Nad morzem nadal najchłodniej, do 20°C. Porywy wiatru, podobnie jak w poniedziałek, do 65 km/h w trakcie burz.

PRZECZYTAJ TEŻ: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: nadciągają upały i burze

ludzie na plaży, Sopot

18 sierpnia

Od piątku lekkie ochłodzenie, ale nie wszędzie. Na wschodzie i w centralnej części kraju wciąż możemy spodziewać się upałów. Od zachodu do Polski powinno napłynąć ochłodzenie. Nad morzem dalej 20°C, na Pojezierzu Pomorskim – 24 °C, a na Mazurach wciąż gorąco, 31 °C.

PRZECZYTAJ TEŻ: Uwaga na upały! Czekają nas bardzo gorące dni

Weekend, 19-20 sierpnia

Weekend zacznie się większą ilością chmur w całym kraju. W sobotę przelotne opadu deszczu oraz lokalne burze mogą pojawić się w centrum i na wschodzie Polski. Temperatura od 24°C na północy, do 28°C na wschodzie.

W niedzielę za to pogodniej, szczególnie na północnym zachodzie. Reszta kraju na przemian ze słońcem, chmurami i miejscami przelotnymi opadami deszczu. Temperatura od 24°C do 28°C. Chłodniej na Podkarpaciu – 21 °C.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami, głównie w centrum i na południu kraju, oraz burzami, również na południu, a także na północy i północnym zachodzie kraju. IMGW wskazuje również na gorące noce, tzw. noce tropikalne, z temperaturą minimalną od 15°C do 20 °C.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze