Ten widok Rumi przechodzi już do historii

Uwaga kierowcy. Spore utrudnienia w okolicy dworca w Rumi

Od niedzieli, 21.05, kierowcy poruszający się w okolicach dworca w Rumi muszą zachować szczególną ostrożność oraz uzbroić się w cierpliwość. A to przez zapowiadane w tej okolicy zmiany w organizacji ruchu. Zmiany dotkną również pasażerów komunikacji miejskiej.
Olek
Knitter
19.05.2023 / 10:39

Powoli kończy się modernizacja układu drogowego w okolicy rumskiego dworca. Prace ostatecznie mają zakończyć się w czerwcu. W najbliższych dniach, począwszy od 21 maja, kierowcy oraz pasażerowie muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu oraz ze zmianami lokalizacji przystanków.

- Wykonawca zmuszony jest wprowadzić na terenie inwestycji tymczasowe ograniczenia w przemieszczaniu się pojazdów i pasażerów komunikacji miejskiej. Zmiana organizacji ruchu związana jest z układaniem nawierzchni asfaltowej – informuje Piotr Szymański, zastępca naczelnika Wydziału Promocji i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Rumi.

Warto więc zapoznać się z harmonogramem robót, by dobrze zaplanować dojazdy w tych dniach.

Harmonogram prac:

  • 21 maja – układanie asfaltu na rondzie imienia harcmistrza Alojzego Voigta oraz na dojazdach od ronda do ulicy Grunwaldzkiej. W czasie wykonywania robót rondo oraz dojazdy będą wyłączone z ruchu (w godzinach 7.00 – 15.00).
  • 22 maja – układanie asfaltu przed dworcem, na obszarze wyłączonym z ruchu drogowego. Wykonawca nie przewiduje dodatkowych utrudnień.
  • 23 maja – układanie asfaltu na ulicy Starowiejskiej, na odcinku od ronda harcmistrza Alojzego Voigta do wysokości przejścia podziemnego pod ulicą Grunwaldzką. Prace nie spowodują zamknięcia ulicy.
  • 24-25 maja – układanie asfaltu na ulicy Starowiejskiej, na odcinku od dworca do ulicy Abrahama. Prace nie spowodują zamknięcia ulicy.
  • 26-27 maja – układanie asfaltu na ulicy Starowiejskiej, na odcinku od ulicy Abrahama do ulicy Dąbrowskiego. Prace będą prowadzone w godzinach nocnych przy wyłączeniu ulicy z ruchu.


Również od 21 maja - do 27 maja - pasażerowie komunikacji miejskiej muszą zwrócić uwagę na lokalizację przystanków, gdyż w trakcie robót może ulec zmianie ich rozmieszczenie.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze