Sadzenie drzew w gminie Chojnice

(fot. Gmina Chojnice)

W gminie Chojnice sadzili drzewa dla pszczół

W czasach gdy dużo mówi się o wycinaniu drzew i otaczającej nas „betonozie” w gminie Chojnice postanowili w wolną sobotę posadzić ponad 1000 drzew i krzewów.

Olek
Knitter
10.11.2021 / 08:59

130 drzew, blisko 200 drzew niskich i krzewów oraz ponad 900 krzewów niskich udało się zasadzić w ramach akcji „Sadzimy dla pszczół w gminie Chojnice”. W wolną sobotę spotkali się urzędnicy, przyrodnicy, przedstawiciele stowarzyszeń ekologicznych oraz wolontariusze i mieszkańcy, by założyć parki – remizy dla pszczół i ptaków w gminie. Miododajne drzewa i krzewy zasadzono w kilku miejscowościach: od Topoli po Nową Cerkiew, Silno – Burdychowo i Gockowice.

- Łącznie posadzono 130 szt. drzew z gatunków lipa, klon zwyczajny, robinia akacjowa, jabłoń, grusza, 190 szt. drzew niskich i krzewów wysokich z gatunków amorfa (indygowiec), leszczyna, wierzba iwa, wierzba sachalińska (smocza), wiśnia wonna, klon tatarski oraz 910 szt. krzewów niskich z gatunków śnieguliczka i mydleniec – informują w gminie Chojnice.

Oprócz gminy do akcji przyłączyli się także Towarzystwo Pszczelnicze z Chojnic, Stowarzyszenie Chojnicki Alarm dla Klimatu, Liga Ochrony Przyrody oraz wolontariusze.

Kolejne akcje związane z sadzeniem drzew przewidywane są w kolejnych latach.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze