W poniedziałek 7 marca w Gminnej Bibliotece i Centrum Kultury w Przechlewie ruszają specjalnie zajęcia dla gości z Ukrainy (fot. Olek Knitter | archiwum).

W Przechlewie przygotowują zajęcia dla gości z Ukrainy. W ofercie m.in. warsztaty kulinarne

Do Przechlewa w powiecie człuchowskim również zjeżdżają uciekający przed wojną mieszkańcy Ukrainy. Są to najczęściej rodziny pracowników zatrudnionych w okolicznych zakładach. W poniedziałek 7 marca w Gminnej Bibliotece i Centrum Kultury w Przechlewie ruszają dla nich specjalnie zajęcia.
Olek
Knitter
4.03.2022 / 10:29

Z oferty skorzystać będą mogły nie tylko dzieci, gdyż przygotowano też zajęcia dla dorosłych. . – W każdy poniedziałek i w każdy czwartek między godziną 10.00 a 13.00, będziemy prowadzić zorganizowane zajęcia dla uchodźców z Ukrainy. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, które chciałyby spędzić miło czas, odstresować się, odreagować. Mamy w tym czasie przygotowane animacje dla dzieci, gry planszowe, zajęcia manualne czy warsztaty kulinarne. Będziemy też czytać bajki w języku ukraińskim, ale możemy czytać też po polsku i z tłumaczem – mówi Elżbieta Baran, dyrektorka GBiCK w Przechlewie

Zorganizowane zostaną też wycieczki piesze po okolicy, by goście mogli zapoznać się z urokami gminy Przechlewo. Przez cały czas dostępny będzie też kącik malucha z zabawkami, a dla dorosłych otwarty jest salonik prasowy, w którym można odpocząć, porozmawiać, wypić kawę lub herbatę.

We wtorki od godziny 16.00 w sali głównej domu kultury organizowane będą zajęcia taneczne dla dzieci – również z Ukrainy. Zajęcia te będą wspólne z dziećmi z Przechlewa, by jak najszybciej udało się wszystkim zintegrować.

Natomiast w środy od godz. 16.00 wszyscy chętni mogą brać udział w zajęciach malarskich.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

- Ponadto dajemy możliwość korzystania z zasobów biblioteki, w tym także z pracowni internetowej. Placówka jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00 – informują w Gminnej Bibliotece i Centrum Kultury w Przechlewie.

Przechlowo. Zajęcia dla uchodźców z Ukrainy

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze