W Rumi powstanie pierwszy publiczny żłobek. Mógł być jednak już kilka lat wcześniej – uważa burmistrz

Pierwszy publiczny żłobek w Rumi zostanie zbudowany w rejonie ul. Sędzickiego. Budynek ma powstać do września 2025 roku, placówka będzie mogła przyjąć 116 dzieci. Realizacja tej ok. 5-milionowej inwestycji stała się możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania z programu Maluch Plus. Jednak burmistrz Michał Pacześny podkreśla, że: Gdyby rząd od 2018 roku regularnie nie okrajał naszego budżetu miejskiego, moglibyśmy o budowie takiego żłobka pomyśleć dużo wcześniej
Bogdana
Wachowska
10.09.2023 / 13:50

Żłobek zostanie zaprojektowany i wyposażony zgodnie z potrzebami dzieci do lat 3. Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu – powstanie plac zabaw stymulujący rozwój motoryki, altana i parking. Pojawią się również panele fotowoltaiczne i nasadzenia w postaci drzew oraz wieloletnich kwiatów.

Na realizację tej inwestycji miastu udało się pozyskać ponad 4,7 miliona złotych z rządowego programu, którego jednym z celów jest zwiększenie dostępności i liczby miejsc w żłobkach, tak by rodzice lub opiekunowie przyjętych dzieci mogli wrócić do pracy.

– Od kilku lat spotykałem się z rodzicami, którzy zgłaszali, że mają duży problem z zapewnieniem opieki swoim dzieciom w wieku żłobkowym, a chcieliby wrócić do pracy, dlatego bardzo się cieszę i uważam to za ogromny sukces, że w końcu udało nam się pozyskać środki na ten cel – przyznaje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – Z drugiej strony, gdyby rząd od 2018 roku regularnie nie okrajał naszego budżetu miejskiego, moglibyśmy o budowie takiego żłobka pomyśleć dużo wcześniej i zaspokajać znacznie więcej potrzeb mieszkańców Rumi. Mimo to się cieszymy i będziemy dążyć do realizacji kolejnych takich inwestycji – dodaje.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze