warsztaty dziennikarskie „Zawsze Pomorze” dla seniorów w Sztumie

Warsztaty dziennikarsko-fotograficzne dla seniorów w Sztumie. W ich trakcie opowiedzieliśmy też o projekcie „Zawsze Pomorze”

„Zawsze Pomorze” szkoli seniorów. Tym razem warsztaty dziennikarskie odbyły się w Sztumie

Warsztaty dziennikarskie dla seniorów odbyły się w środę, 5 października w Sztumie staraniem redakcji „Zawsze Pomorze”. Ich uczestnicy mogli poznać szczegóły pracy dziennikarskiej, lecz również pytali o wiele kwestii dotyczących publikowania materiałów, zwłaszcza fotografii.
Piotr
Piesik
6.10.2022 / 14:40

Warsztaty dziennikarskie zostały już przeprowadzone w Malborku i w Chojnicach, teraz seniorów zaproszono na podobne spotkanie w Sztumie. W salach Sztumskiego Centrum Kultury dziennikarze redakcji „Zawsze Pomorze” opowiadali o szczegółach pracy redakcyjnej, przygotowywania i redagowania materiałów, wykonywania fotografii, wykorzystywania rozmaitych źródeł informacji.

Słuchacze warsztatów są osobami aktywnymi, uczestniczą na co dzień m.in. w zajęciach Klubu Seniora „Amator” i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Interesowało ich wiele kwestii, dotyczących zwłaszcza poszukiwania informacji, co można publikować, a czego nie należy zamieszczać, jak weryfikować źródła wiadomości oraz potwierdzać ich prawdziwość.

Uczestników warsztatów bardzo zaciekawiły zasady wykonywania zdjęć, wykorzystywania odpowiedniego oświetlenia, także warunki publikowania fotografii z udziałem ludzi. Pytali o zamieszczanie zdjęć na portalach społecznościowych i kwestie praw autorskich oraz ochrony wizerunku.

Warsztaty poprowadzili zastępca redaktora naczelnego „Zawsze Pomorze” Bogdana Wachowska oraz reporterzy Olek Knitter i Piotr Piesik.

 

Plansza

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze