Weronika Ewald z nominacją do PZT Team

Weronika Ewald z Tczewa zastąpi Igę Świątek

Pochodząca z Tczewa 17-letnia tenisistka Gdańskiej Akademii Tenisowej Weronika Ewald zagra w meczu Kazachstan - Polska w ramach rozgrywek Billie Jean King Cup.
Adam
Mauks
3.04.2023 / 11:46

Mecz na kortach w Astanie będzie rozegrany w dniach 14 i 15 kwietnia 2023 roku. Rywal polskich tenisistek jest bardzo wymagający, a na domiar złego kontuzji doznała nasza najlepsza zawodniczka, czyli Iga Świątek. Polski Związek Tenisowy zdecydował, że w jej miejsce zgłosi do tych rozgrywek tenisistkę rodem z Tczewa – Weronikę Ewald.

To jedna z najbardziej utalentowanych polskich tenisistek. Gra w tenisa od 12 roku życia i reprezentuje Gdańską Akademię Tenisa. Ewald w ubiegłym roku zadebiutowała w światowym rankingu WTA. Weronika Ewald wygrała po raz pierwszy w tym sezonie pokonując w I rundzie turnieju w tunezyjskim Monastyrze tenisistkę z Chin Jaqui Wang 6:3, 6:2, ale w drugiej rundzie musiała uznać wyższość Belgijki Clary Vlasselaer 3:6, 0:6.

Eksperci tenisowi podkreślają jej odwagę, konsekwencję, spokój i dobry forhend. To tylko niektóre atuty Weroniki Ewald, który wróży się dużą karierę międzynarodową.

Kobieca reprezentacja Polski zagra z Kazachstanem w składzie: Weronika Falkowska, Magdalena Fręch, Magda Linette, Alicja Rosolska i Weronika Ewald. Mecz będzie transmitowany w Canal+Sport.

Sponsorem reprezentacji Polski podczas meczu z Kazachstanem będzie gdyńska firma Uni-logistics Poland.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze