Winnica z Pomorza w nowym serialu Telewizji WP! Premiera w sobotę

Właściciele winnicy i gospodarstwa agroturystycznego z Miradowa (gmina Zblewo) będą bohaterami premierowego odcinka serialu dokumentalnego „Gospodarze – czym chata bogata” w Telewizji WP. Program zadebutuje już w sobotę, 4 marca! Agroturystykę i winnicę, z której słynie "Pod orzechem" prowadzą Henryka i Marek Wysoccy z dziećmi.
Krystyna
Paszkowska
28.02.2023 / 14:32

Winnica na Pomorzu? Owszem! 

To wyjątkowe miejsce na Kociewiu. Gdzie miętę do herbaty można zerwać prosto z ogródka a malownicze tereny zaspokoją gust nie tylko dorosłych, ale też dzieci. Henryka i Marek – właściciele gospodarstwa najpierw kupili stary dom. Pokochali go. Przygoda z agroturystyką przyszła niespodziewanie, ale dziś śmiało mogą powiedzieć, że jest kwintesencją ich życia. Oprócz domków które zbudowali sami mają winnicę, kury, króliki, papugi i głowę pełną nowych pomysłów! Henryka i Marek wierzą, że swoją pasją natchną dzieci, które już dziś bardzo ich wspierają we wszelkich pracach.

W Miradowie "Pod Orzechem", gospodarze witają gości uśmiechem, piękny ogród oko cieszy, nigdzie człowiek się nie śpieszy, zostaw pracę, miasto, troski i przyjeżdżaj do Wysockich!" - to hasło przyświecające twórcom tego klimatycznego miejsca.
 To tylko krótka wizytówka przedsięwzięcia państwa Wysockich, którzy swoją agroturystykę oraz winnicę prowadzą od 2004 roku. 

W premierowym odcinku Henryka i Marek, gospodarze z Kociewia, zaproszą do swojej winnicy, gdzie uprawiają około 500 krzewów. To serce ich gospodarstwa. Plantacja cieszy się uznaniem wśród gości, którzy chwalą lokalne wino. A jeśli winnica to i dobra kuchnia – z niej słynie Henryka

Jak się okazuje, winnice, to nie tylko słoneczna Italia, Hiszpania czy Portugalia, ale i Polska, bliżej - Pomorze. Tylko w tym regionie z powodzeniem funkcjonuje kilkanaście winnic, a lokalne wina mają swoje grono smakoszy.

Więcej o miradowskiej winnicy i agroturystyce przekażemy w kolejnym materiale - już po emisji filmu.

- W całej Polsce są gospodarze, którzy przyjmują pod swój dach gości. Dają im swoje serce, ciepło i gościnność. Sprawiają, że ludzie, którzy ich odwiedzają mogą poczuć się wyjątkowo. Mogą odpocząć, zapomnieć o codzienności i pięknie spędzić czas. Gospodarzami kieruje staropolska zasada – czym chata bogata!" - zachwalają twórcy serialu.

„Gospodarze – czym chata bogata” w Telewizji WP

 

To nowy serial dokumentalny, w którym przedstawione zostanie oblicze polskiej agroturystyki z perspektywy prowadzących ją ludzi. Gospodarze to lokalni patrioci z różnych, wyjątkowych zakątków Polski – Beskidów, Roztocza, Kociewia, Borów Tucholskich czy Mazur. Widzowie zobaczą ich codzienne życie, pracę i pasje. Dowiedzą się, jak radzą sobie w biznesie, który do łatwych nie należy. Prowadzenie agroturystyki to oddanie i życie w pełnym poświęceniu dla swoich gości. Jednak to także piękne relacje z letnikami, niezwykłe, ale ulotne momenty. Za produkcję odpowiada Constantin Entertainment Polska. 

Program zadebiutuje na antenie Telewizji WP już w najbliższą sobotę, 4 marca, o godz. 20:50. 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze