Wiślana Odyseja

Finał Wiślanej Odysei w Mikoszewie. Ostatnia prosta z Tczewa

To ostatni etap Wiślanej Odysei, czyli akcji sprzątania Wisły. Uczestników przedsięwzięcia, którzy pokonali już ponad 1000 km, można było spotkać w Tczewie w piątek, 7 października o godz. 12:00 w Marinie. Finał akcji już w sobotę, 8 października, również w samo południe, w Mikoszewie. Pomysłodawca Wiślanej Odysei podróżnik Dominik Dobrowolski zaprasza do udziału, wspólnej wędrówki szlakiem Wisły i do organizacji sprzątania rzeki.
Krystyna
Paszkowska
7.10.2022 / 13:32

Jak to określa sam pomysłodawca, w Mikoszewie odbędzie się „grande finale 8 października o godz. 12:00 na plaży (wejście od ul. Bursztynowej nr 90!)”.

Zapraszamy do udziału w ostatniej wiślano-bałtyckiej akcji sprzątania – zachęca podróżnik. Zapraszamy do udziału, do wspólnej wędrówki szlakiem Wisły, do organizacji akcji sprzątania i przyłączenia się do naszych działań.

PRZECZYTAJ TEŻ: Sprzątali teren wokół Jeziora Rokickiego niedaleko Tczewa

Działania na rzecz ekologii są szczególnie bliskie sercu Dominika Dobrowolskiego. Po tragedii do jakiej doszło na Odrze obawia się, że taka sama sytuacja może także dotyczyć Wisły.

Od razu sprzątajmy i edukujmy! uważa ekolog. Trzeba działać, zanim sytuacja się powtórzy na kolejnej rzece. Dominik Dobrowolski prosto z akcji ratowania Odry we Wrocławiu przyjechał we wrześniu walczyć o #MniejPlastiku i innych śmieci w Wiśle między Grudziądzem a Tczewem.

Podróżnik Dominik Dobrowolski i towarzyszący mu wolontariusze przekroczyli już 1000 km Wisły, pokonując kolejne kilometry na rowerze, ale i na rolkach, które, jak się okazało, doskonale sprawdzają się na coraz lepszych nadwiślańskich rowerowych ścieżkach. Cały czas organizowane są akcje sprzątania. To także okazja do wysłuchania opinii na temat organizowanej akcji.

Pomysłodawca Wiślanej Odysei jest przekonany, że konieczne są praktyczne i skuteczne rozwiązania prawne, jak np. wprowadzenie kaucji na plastikowe i szklane butelki oraz puszki. To, zdaniem ekologów, uchroni środowisko przed zaśmiecaniem.

Wiślana Odyseja. Trzecia akcja w ramach kampanii #mniejplastiku

Przypomnijmy, Wiślana Odyseja to już trzecia duża akcja z cyklu ekologicznych przedsięwzięć organizowanych w ramach kampanii #mniejplastiku. W 2020 r. odbyła się Bałtycka Odyseja, czyli sprzątanie plaż wzdłuż całego polskiego Wybrzeża. Rok później, w ramach Górskiej Odysei wolontariusze sprzątali szlaki turystyczne wzdłuż południowej granicy Polski. Wszystkie akcje łączy potrzeba zwracania uwagi na nadmiar plastikowych odpadów w środowisku, a szczególnie w wodzie.

Partnerzy Wiślanej Odysei: Credit Agricole Bank Polska, Europejski Fundusz Leasingowy, Wody Polskie, Program Czysta Polska.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze