Iga Baumgart-Witan jest znakomitą sportsmenką, zawodniczką światowej klasy w biegu na 400 m, lecz i żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej

Wojskowa Gra Terenowa wkrótce w Malborku

Wojskowa Gra Terenowa odbędzie się 11 listopada w Malborku. To część obchodów Święta Niepodległości. Podobne wydarzenia zaplanowano w 16 miejscach w kraju, na Pomorzu właśnie w Malborku, start przed bramą główną zamku. W trakcie gry można będzie m.in. poćwiczyć wspólnie z Igą Baumgart-Witan, mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej 4 x 400 m.
Piotr
Piesik
5.11.2022 / 05:00

Wojskowa Gra Terenowa w Malborku odbędzie się staraniem Wojskowego Centrum Rekrutacji, 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Start gry zaplanowano przed bramą główną Muzeum Zamkowego przy ul. Starościńskiej o godz. 10. 

Na czym polega Wojskowa Gra Terenowa? Uczestniczą w niej zespoły, liczące maksimum 5 osób. Przemieszczają się po trasie, na której umieszczone zostały punkty z konkurencjami. W grze można będzie więc sprawdzić swoje możliwości w posługiwaniu się mapą i kompasem, budowaniu schronienia i rozpalaniu ogniska, rozkładaniu i składaniu broni oraz rzucie granatem. 

Organizatorzy szykują ponadto wiele ciekawostek, m.in. pokaz indywidualnego wyposażenia żołnierzy, pokaz działania wykrywaczy metalu, nauka maskowania no i aktywne ćwiczenia z Igą Baumgart-Witan, znakomitą lekkoatletką, mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej 4 x 400 m. Zawodniczka jest żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej.

W trakcie gry pracować będzie punkt Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego, gdzie można będzie dowiedzieć się szczegółów służby w Wojsku Polskim, m.in. nowości, którą jest dobrowolna zasadnicza służba zawodowa. 

Rejestrację drużyn prowadzi porucznik Łukasz Cieślakowski - tel. 261 212 122, adres e-mail: [email protected]

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze