Viking Star

(fot. Patrycja Cybulska | Zawsze Pomorze)

Kolejny wiking przypłynął do Portu Gdańsk

Kolejny wycieczkowiec odwiedził Port Gdańsk. Tym razem mieszkańcy i turyści w sobotę, 21 maja mogli zobaczyć prawie 230-metrowy statek pasażerski Viking Star. Jednostka cumowała przy Terminalu Promowym Westerplatte.
Patrycja
Cybulska
22.05.2022 / 01:09

Elegancki, luksusowy, a o takiej podróży prawie każdy kiedyś marzył. Tak w kilku słowach można opisać statek pasażerski Viking Star, który w sobotę, 21 maja zawinął do Portu Gdańsk. Armatorem jednostki jest Viking Cruises, wycieczkowiec pływa pod norweską banderą.

Statek zabiera na pokład 930 pasażerów, o których dba ponad 460-osobowa załoga. Na 10 pokładach czekają liczne atrakcje. To m.in.: basen z zamykanym dachem, przeszklony basen na rufie, jak również restauracje i bary, liczne butiki, centrum fitness, SPA, teatr oraz grota śnieżna.

Viking Star ma 228,3 m długości i 28 m szerokości. Wycieczkowiec został zbudowany w 2015 roku we włoskiej stoczni Fincantieri. Matką chrzestną statku jest włoska polityk Trude Drevland.

Viking Star

(fot. Patrycja Cybulska | Zawsze Pomorze)

Statek przypłynął do Portu Gdańsk z Mariehamn na Wyspach Alandzkich. Kolejnym przystankiem na jego trasie jest wyspa Bornholm. Obecnie Viking Star odbywa 14-dniowy rejs ze Sztokholmu do Bergen.

Wycieczkowiec Viking Star w tym sezonie w Porcie Gdańsk zagości jeszcze nie jeden raz. Spodziewany jest: 29 maja, 10 czerwca, 18 czerwca, 8 lipca, 16 lipca, 5 sierpnia, 13 sierpnia.

Kolejnym wycieczkowcem, który zawinie do Portu Gdańsk jest 181-metrowa Insignia. Statek awizowany jest na poniedziałek, 23 maja.

Pełna lista wycieczkowców, jakie w tym sezonie odwiedzą Port Gdańsk, tutaj.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze