wypadek w Dzierzgoniu

Wypadek w Dzierzgoniu! Jedna osoba ranna w zderzeniu samochodów

Na drodze wojewódzkiej 515 w Dzierzgoniu w powiecie sztumskim w czwartek, 5 października doszło do zderzenia busa z samochodem ciężarowym. Ranny kierowca busa został zakleszczony w pojeździe.
Dorota
Abramowicz
6.10.2023 / 11:10
Aktualizacja | 6.10.2023 r.
godz. 11:10

Funkcjonariusze wstępnie ustalali, że 20-letni kierujący samochodem marki Mercedes prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w jadącą ciężarówkę. Kierujący mercedesem 20-latek śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Gdańsku.

Ponadto śledczy ustalili i przesłuchali świadków zdarzenia, zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny miejsca wypadku. Okazało się, że 20-letni mieszkaniec Dzierzgonia nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz szczegóły i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie – poinformowała KWP w Gdańsku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Śmiertelny wypadek niedaleko Przechlewa. Nie żyje mieszkanka Koczały

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy i dostosowanie prędkości do obowiązujących ograniczeń, wynikających ze znaków drogowych oraz warunków pogodowych!

Wypadek w Dzierzgoniu! Jedna osoba ranna

W Dzierzgoniu w czwartek, 5 października o godzinie 14. doszło do poważnego wypadku. Po zderzeniu ciężarówki i busa ranny został kierowca drugiego pojazdu. Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy musieli rozcinać pojazd, by wydobyć zakleszczonego kierowcę.

W pobliżu miejsca wypadku wylądował też śmigłowiec LPR. Pomocy rannemu udzielali ratownicy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Śmiertelny wypadek w Granicznej Wsi! Dwóch młodych ludzi nie żyje

– Kierowca samochodu dostawczego, chcąc uniknąć zderzenia z innym pojazdem, uderzył w tył naczepy TIR-a – mówi asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowa KPP w Sztumie. – Kierowca busa został już wydobyty z samochodu dostawczego i przetransportowany do szpitala.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze