Nie będzie kolejnej opinii psychiatrów w sprawie Stefana W.

Wszystko wskazuje na to, że zaplanowane na 13 marca mowy końcowe w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska, oskarżenie i obrona wygłoszą terminowo. Sąd zdecydował się odrzucić wniosek adwokata Stefana W. o ponowną ocenę, kluczowej w sprawie, poczytalności oskarżonego.
Jacek
Wierciński
22.02.2023 / 10:47

- Proces mordercy mego brata Pawła nie powinien się przedłużyć! Sąd odrzucił wniosek obrońcy o kolejny, czwarty zespół biegłych lekarzy psychiatrów, który miałby wydać opinię o stanie zdrowia psychicznego Stefana W. Co oznacza, że 13 marca odbędą się mowy końcowe. Sąd może wydać wyrok tego samego dnia, może odroczyć wydanie wyroku na czas maksymalnie 14 dni – napisał na portalu społecznościowym poseł Piotr Adamowicz (Koalicja Obywatelska), który zwrócił uwagę, że postanowienie sądu w sprawie wniosku obrony jest niezaskarżalne.

O wniosku złożonym przez obrońcę Stefana W., adwokata Marcina Kminkowskiego dotyczącym powołania kolejnego, czwartego już zespołu biegłych sądowych - lekarzy psychiatrów oraz niektórych „nietypowych” zachowaniach oskarżonego 31-latka na sali sądowej, które mogły sugerować przeprowadzenie kolejnych badań, pisaliśmy na początku lutego 2023 r.

CZYTAJ TEŻ: Będzie kolejna opinia psychiatrów w sprawie Stefana W.?

Fakt, że wyznaczony na 13 marca termin rozprawy i zaplanowane na nim czynności - głosy stron [nazywane też mowami końcowymi -dop.red.], są aktualne potwierdził rzecznik prasowy do spraw karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku.

- Postanowieniem z 21 lutego 2023 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił wniosek dowodowy obrońcy oskarżonego z 16 stycznia 2023 roku o dopuszczenie i przeprowadzenie dowodu z pisemnej opinii kolejnego (nowego) zespołu biegłych sądowych – lekarzy psychiatrów – relacjonuje sędzia Tomasz Adamski.

I dodaje: - Sąd uznał, że wniosek zmierzał do przedłużenia postępowania. Wskazał, że w sprawie przeprowadzono już taki dowód. Stan zdrowia psychicznego oskarżonego był przedmiotem badania w postępowaniu przygotowawczym przez aż trzy zespoły biegłych lekarzy psychiatrów oraz psychologów. Biegli byli przesłuchiwani również na rozprawie. Dowód ten, jak każdy inny, będzie podlegał ocenie składu orzekającego.

ZOBACZ TEŻ: Dziewczynka i nauczyciel. Co działo się w chrześcijańskiej szkole w Gdańsku?

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze