(Fot. KPP Tczew | Zdjęcie ilustracyjne)

Zabójstwo w Malborku w Wielką Sobotę. Syn ofiary zatrzymany

Prokurator zdecydował o postawieniu zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, 36-latkowi z Malborka podejrzanemu o zamordowanie swojego ojca w Wielką Sobotę. Na ciele ofiary stwierdzono ponad 20 ran kłutych, głównie na klatce piersiowej.
Jacek
Wierciński
16.04.2022 / 18:03
Aktualizacja
godz. 15:10

W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok, na ciele ofiary stwierdzono ponad 20 ran kłutych, w tym cztery szyi. Oprócz tego, stwierdzono liczne obrażenia powstałe na skutek uderzeń tępym narzędziem. W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, w tym wyniki sekcji, prokurator wydał postanowienie o postawieniu podejrzanemu zarzutu z art. 148 § 2 pkt. 1 Kodeksu Karnego, zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

- Czynności z podejrzanym, w tym jego przesłuchanie, zaplanowano na niedzielę, na godz. 16. Po przeprowadzonych czynnościach zostanie podjęta decyzja o ewentualnych środkach zapobiegawczych wobec podejrzanego, np. tymczasowym aresztowaniu - mówi prok. Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. – Przyczyną śmierci denata było zalanie dróg oddechowych krwią, na skutek masywnego krwotoku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do zabójstwa doszło w sobotę.

Zabójstwo 66-latka

Do makabrycznego odkrycia doszło w sobotę rano, 16 kwietnia 2022 roku, w mieszkaniu przy ul. Jana III Sobieskiego, w malborskiej dzielnicy Czwartaki. Na odnalezionym tam ciele 66-latka ujawniono kilkanaście ran kłutych. Wszystko wskazuje na to, że śmierć mężczyzny nastąpiła wskutek przestępstwa, choć bardziej precyzyjne informacje na temat mechanizmu zadania obrażeń przyniesie zapewne zaplanowana na niedzielę 17 kwietnia sekcja zwłok. Odpowie ona również na pytanie, czy do domniemanej zbrodni doszło w Wielką Sobotę, a jeśli wcześniej to, kiedy.

- Na miejscu zdarzenia zostały pod nadzorem prokuratora, przeprowadzone m.in. oględziny zwłok z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej oraz inne przewidziane procedurą czynności. Do dyspozycji prokuratury zatrzymany został 36-letni syn poszkodowanego – relacjonuje prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jak się dowiadujemy, 36-latek na razie nie usłyszał w sprawie żadnego zarzutu.

Czytaj też: Śmiertelny wypadek w powiecie puckim. Zginęła piesza

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze