Krystian Zdziennicki - redaktor albumu "Zatrzymane w kadrze" (fot. Piotr Piesik)

Zatrzymane w kadrze - album o historii powiślańskich gmin

Spotkanie promocyjne albumu "Zatrzymane w kadrze. Gminy Ryjewo i Mikołajki Pomorskie w latach 1945 - 1989" odbyło się w Gminnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Mikołajkach Pomorskich. Zaprezentowano pachnące jeszcze świeżą drukarską farbą wydawnictwo.
Piotr
Piesik
1.12.2021 / 06:00

Album "Zatrzymane w kadrze. Gminy Ryjewo i Mikołajki Pomorskie w latach 1945 - 1989" powstał na bazie fotografii udostępnionych przez mieszkańców obu gmin. Redaktor książki Krystian Zdziennicki odbył wiele rozmów, zanim zdecydowano się przekazać mu cenne rodzinne pamiątki, opowiedzieć o szczegółach powstania zdjęć.

- Dlaczego akurat gminy Ryjewo i Mikołajki Pomorskie? To sąsiadujące ze sobą gminy powiślańskie, niegdyś w ramach tego samego powiatu sztumskiego, dziś w powiatach odrębnych. Mieszkańcy mają ze sobą wiele wspólnego - opowiada Krystian Zdziennicki.

Na zdjęciach wewnątrz albumu są przede wszystkim ludzie - w trakcie ich codziennych zajęć, uroczystości rodzinnych, wypoczynku. Albumy są już dostępne w lokalnych bibliotekach w Mikołajkach Pomorskich oraz Ryjewie.

Krystian Zdziennicki opowiada o powstawaniu albumu (fot. Piotr Piesik)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze