Fot. Materiały policji

Złodziej wykorzystał fakt, że drzwi do domu nie były zamknięte

Policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który na początku bieżącego tygodnia ukradł laptopa z niezamkniętego domu na terenie miasta. Mundurowi odzyskali komputer, a 30-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Odpowie on jako recydywista. Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 roku więzienia.
Redakcja
Zawsze Pomorze
24.12.2021 / 09:52

Na początku bieżącego tygodnia do pruszczańskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży laptopa. Złodziej wykorzystał fakt, że drzwi do jednego z domów były niezamknięte. Zgłaszający na szczęście szybko zauważył, że z mieszkania „zniknął" komputer i niezwłocznie zawiadomił policję.

Policjanci z wydziału kryminalnego natychmiast przystąpili do działania i w wyniku pracy operacyjnej ustalili krąg osób podejrzewanych. Już tego samego dnia mundurowi zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, którego powiązali z tą sprawą. Policjanci odzyskali też komputer o wartości 2 tysięcy złotych. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Kolejnego dnia śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży. Odpowie on jako recydywista. Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 roku więzienia.

 - Dla przestępców okres świąteczny jest to czas, gdzie szczególnie aktywnie działają. Wykorzystują fakt, że mieszkania czy domy są puste. Bywa też tak, że obserwują aktywność domowników i wykorzystują chwilę nieuwagi, by móc pozbawić ludzi ich własności. Oczywiście w okresie świątecznym policjanci ze szczególną uwagą podczas służby nadzorują osiedla mieszkaniowe, by przeciwdziałać różnego rodzaju przestępstwom, jednakże dobrze jest także samemu zadbać o dobre zabezpieczenie swojego majątku – przypominają policjanci.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze