(fot. PKM)

Zniszczyli ukraińskie murale w Gdańsku, nagrał ich monitoring

Wandale zniszczyli murale przy przystanku PKM Jasień, który od jakiegoś czasu ozdobiony jest ukraińskimi muralami, wykonanymi przez Tuse i studentów Akademii Sztuk Pięknych. Prorosyjkie i antyukraińskie hasła zostały już zamalowane, a sprawą zajmie się policja. Na szczęście sprawców uchwycił monitoring.
Redakcja
Zawsze Pomorze
18.07.2022 / 11:52

- Grupa czterech wyrostków najpierw na niezamalowanej jeszcze powierzchni muru napisała kilka prorosyjskich i antyukraińskich haseł (na zdjęciu 3 pokazujemy tylko te niewulgarne), po których dzisiaj już nie ma śladu, bo nasze służby już to zamalowały. Jednak to młodym wandalom nie wystarczyło i dodatkowo zniszczyli jeszcze 3 murale, w tym - co szczególnie bolesne - poruszające dzieło poświęcone ofiarom rosyjskiej masakry cywilów w Buczy, namalowane przez pochodzącą z Ukrainy studentkę Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku - czytamy na Facebooku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. 

Dostało się także muralom Tuse. Wandale zamazali czarnym sprayem napis "Together We Stand" widniejący nad wizerunkami braci Kliczko oraz dorysowali serce na wizerunku Hitlera z sąsiedniego muralu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Witalij Kliczko zareagował na gdańskie murale

Wizerunki wandali uchwycił monitoring. Po wszystkim, odjechali pociągiem SKM w kierunku Kościerzyny. 

- Z monitoringu wewnątrz pociągu można więc będzie dodatkowo ustalić, na której stacji wysiedli - zapewniają przedstawiciele PKM. 

Zabezpieczone nagrania trafią na policję. 

(fot. PKM)

(fot. PKM)

(fot. PKM)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze