38 Skoków Niepodległości z sopockiego molo

Grupa śmiałków zanurkowała w wodach Bałtyku, by w ten, mrożący krew w żyłach, sposób uczcić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nietypowy był również sposób dostania się do lodowatego akwenu. Morsy dostały możliwość wskoczenia do wody z ostrogi molo, na oczach setek gapiów.
Karol
Uliczny
11.11.2022 / 16:13

Na sportowo uczcili Święto Niepodległości członkowie Sopockiego Klubu Pływackiego, grupy „Wild Morsy” oraz „Morsjanki i Morsjanie” z Gdańska, a także inni reprezentanci morsów. O godz. 11, po rozgrzewce na sopockiej plaży, 38 śmiałków wskoczyło do wody z ostrogi molo. Na pytania zainteresowanych spacerowiczów, o cel tych świątecznych „tortur”, odpowiadali: „to żadne tortury, ale czysta przyjemność, tym bardziej, że woda ma dziś aż 10 st. C!”

Po zanurzeniu w 3-osobowych grupach, morsy wyposażone w bojki oraz asekurowane przez wodniaków, musiały jeszcze przepłynąć ok. 300 m do brzegu. Nie odmówili sobie przyjemności pozostania w wodzie znacznie dłużej i dopiero po przypłynięciu wszystkich wyszli na suchy brzeg. Widowiskowe wydarzenie połączone było ze zbiórką charytatywną na rzecz Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze