Mecz Gedania 1922 - Jaguar Gdańsk (Fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Adam Duda zagra
w barwach Gedanii 1922

Były napastnik gdańskiej Lechii, w której rozegrał 26 meczów i strzelił 5 bramek – Adam Duda od rundy wiosennej będzie grać w IV-ligowej Gedanii 1922. Do gdańskiej drużyny dołączy jeszcze pomocnik Bartosz Śmietanko.
Adam
Mauks
14.01.2022 / 17:33

Gedania 1922 to wicelider IV-ligowej tabeli. Do liderującego gdańskiego Jaguara traci punkt. W bezpośrednim listopadowym starciu tych drużyn na boisku przy ul. Hallera, Gedania wygrała 3:0. Klub chciałby na jubileusz 100-lecia wygrać rozgrywki i awansować do III ligi, dlatego też od początku sezonu 2021/22 systematycznie wzmacnia pierwszą drużynę. Latem Gedanię 1922 zasilili między innymi Krzysztof Bąk, który ma za sobą bogatą ekstraligową karierę, Wojciech Zyska, który także w Lechii zanotował występy w ekstraklasie, czy Kamil Kankowski, który wcześniej grał m.in. w II-ligowym Gryfie Wejherowo.

– Zdajemy sobie sprawę, że drużyna musi być wzmocniona w ofensywie i pomocy, stąd m.in. nasze zainteresowanie Adamem Dudą i Bartoszem Śmietanko – mówi nam trener Gedanii 1922 Krystian Ryczkowski. Do załatwienia zostały nam jeszcze formalności. 

Adam Duda to zawodnik z bogatym piłkarskim CV. 31-letni dziś napastnik grał w przeszłości nie tylko w Lechii, ale także w: Chojniczance, Widzewie Łódź, Pogoni Siedlce, Concordii Elbląg, Wdzie Lipusz, a ostatnio – w AS Pomorze Gdańsk.

27-letni pomocnik Bartosz Śmietanko natomiast to wychowanek Olimpii Grudziądz, który grał wcześniej w barwach m.in. Chemika Bydgoszcz, Noteci Łabiszyn, Startu Warlubie, a ostatnio Kaszubii Kościerzyna.

W sobotę, 15 stycznia o godz. 14:00 na sztucznym boisku AWFiS w Gdańsku będzie można zobaczyć sparingowy mecz Gedanii 1922 z III-ligowym GKS Przodkowo.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze