policja

Amerykański żołnierz pobił troje policjantów

Amerykański żołnierz przebywający na przepustce w jednym z apartamentów w Gdańsku pobił troje policjantów, zanim został obezwładniony. Funkcjonariusze interweniowali z powodu głośnego zachowania Amerykanina podczas odbywającej się imprezy. Żołnierz został zatrzymany, przekazany Żandarmerii Wojskowej, obecnie jest już pod jurysdykcją władz amerykańskich.Szczegóły zdarzenia opisuje portal Wirtualna Polska, potwierdza je prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Piotr
Piesik
3.01.2022 / 11:10

Cała sprawa miała miejsce w ostatnich dniach grudnia w jednym z apartamentów w Gdańsku. Odbywała się tam impreza, której uczestnicy zachowywali się bardzo hałaśliwie. Wezwani policjanci spotkali się z agresją ze strony 22-letniego żołnierza amerykańskiego. Jak podaje Wirtualna Polska, uderzył on pięścią policjantkę patrolu, zaatakował policjanta, był agresywny także wobec kolejnego funkcjonariusza. Na dodatek, do Amerykanina dołączyli inni biesiadnicy imprezy. Ostatecznie jednak żołnierz został obezwładniony. Okazało się, że znajduje się pod wpływem alkoholu, trafił więc do policyjnego aresztu. Ponieważ chodziło o żołnierza w czynnej służbie, sprawę przejęła Żandarmeria Wojskowa.

– Sprawą zajmuje się Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej – dodaje prok. Grażyna Wawryniuk. – Zgodnie z umową międzynarodową, regulującą status wojsk amerykańskich na terenie naszego kraju, zatrzymanego żołnierza przekazano jego przełożonym. Oni podejmą dalsze decyzje co do odpowiedzialności za popełnione przez niego czyny.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze