Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Budżet obywatelski w Gdańsku. Właśnie ruszyło głosowanie

Mieszkańcy Gdańska, zameldowani na pobyt stały lub czasowy, w tym dzieci oraz młodzież, od dziś do 25 września mogą już głosować w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W ich rękach do „zagospodarowania” jest 20 mln zł. A wybór nie jest prosty - do tego etapu zakwalifikowało się aż 399 projektów.
Budżet obywatelski w Gdańsku. Właśnie ruszyło głosowanie

Autor: fot. gdansk.pl

Budżet Obywatelski w Gdańsku. Start głosowania

Po raz jedenasty w Gdańsku mieszkańcy sami rozdysponują środki na zadania i projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosować można od dziś do 25 września. Wyniki poznamy cztery dni później. W tegorocznej puli do wykorzystania jest blisko 20,5 mln zł, z czego na projekty dzielnicowe przeznaczono 16,6 mln zł, w tym na projekty dzielnicowe w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego – 3,3 mln zł. Natomiast na projekty ogólnomiejskie przewidziano 3,8 mln zł, w tym na „projekty zielone” 1,1 mln zł. Do wyboru jest 399 projektów, w tym 354 związane z dzielnicami i 45 ogólnomiejskich.

Głosować mogą wszyscy „stali” mieszkańcy Gdańska – w tym dzieci i młodzież oraz osoby zameldowane na pobyt czasowy oraz osoby dopisane w Gdańsku do rejestru wyborców lub posiadające Kartę Mieszkańca.

Jak głosować w Budżecie Obywatelskim w Gdańsku?

Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową www.gdansk.pl. Należy kliknąć w prawym górnym rogu strony w żółty baner z logo Budżetu Obywatelskiego. Następnie trzeba się zarejestrować i po otrzymaniu na numer telefonu komórkowego lub na mail kodu identyfikacyjnego wpisać go w trakcie głosowania.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sopot ma nową karetkę. Ale czy o to chodzi w budżecie obywatelskim?

- Każdemu głosującemu przysługuje łącznie osiem punktów: pięć punktów na projekty dzielnicowe Budżetu Obywatelskiego i po jednym punkcie na projekt ogólnomiejski, na projekt dzielnicowy Zielonego Budżetu Obywatelskiego i projekt ogólnomiejski Zielonego Budżetu Obywatelskiego - informują w gdańskim urzędzie. - Punkty można przydzielać na projekty w dowolnej dzielnicy, niekoniecznie w tej, w której mieszkacie.

Mieszkańcy, którzy nie mają dostępu do internetu będą mogli zagłosować - z pomocą konsultantów - w specjalnych mobilnych punktach do głosowania w różnych dzielnicach Gdańska. Wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości. Listę tych mobilnych punktów można znaleźć na stronie gdansk.pl.

Na głosujących czekają nagrody. Każdego dnia pięć osób wygra pakiety z gadżetami BO (będą to kolejno: 1, 10, 100, 500, 1000 osoba, która odda głos na projekty Budżetu Obywatelskiego). Nagrodę przewidziano także dla dzielnicy Gdańska, w której zagłosuje procentowo najwięcej mieszkanek i mieszkańców. Do takiej dzielnicy trafi... iluminacja świąteczna.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama