Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Elektryczny las zasadzono w Malborku

Klony, buki, graby, lipy - ponad sto takich drzew zasadzono w Malborku na specjalnie przygotowanym terenie na Placu Zygmunta Bukalskiego w dzielnicy Wielbark. Ten niewielki las, który powinien tam wyrosnąć, już zyskał nazwę "elektrycznego lasu". Sadzonki pozyskano bowiem dzięki sukcesom malborczyków w akcji recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Elektryczny las zasadzono w Malborku
Dla młodzieży sadzenie drzewek było ciekawym doświadczeniem i frajdą

Autor: Urząd Miasta Malborka

W Malborku powstał elektryczny las

113 sadzonek drzew liściastych - klonów, grabów, buków, lip, jarzębów oraz dębów pochodzących ze szkółki leśnej w Brachlewie zasadzono w malborskiej dzielnicy Wielbark, tworząc zalążek miejscowego lasu, a właściwie należałoby użyć określenia "lasek", ponieważ na Placu Zygmunta Bukalskiego nie ma wielkiej połaci wolnego terenu. Drzew jednak nie ma zbyt wiele i nowe nasadzenia bardzo się przydadzą. Drzewka z wielkim zaangażowaniem sadzili uczniowie szkół, przedszkolaki, pracownicy Urzędu Miasta z burmistrzem Markiem Charzewskim.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trójmiasto nie przetrwa bez lasów. Prezydenci zawiązują koalicję w obronie TPK
Elektryczny las to na razie 113 rozmaitych drzew liściastych

Nowe nasadzenia od razu zyskały miano "elektrycznego lasu". To dlatego, że sadzonki drzew pozyskano dzięki zakończonemu sukcesem udziałowi Malborka w ogólnopolskiej akcji zbiórki elektrycznych i elektronicznych śmieci pn. Polska Stolica Recyklingu, zorganizowanym przez Fundację Odzyskaj Środowisko. Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego wspólnie z rodzicami prowadziła zbiórkę elektrośmieci, zajmując III miejsce w kraju i zdobywając nagrodę specjalną - bon firmy InPost o wartości 10 tysięcy złotych. Za upowszechnienie akcji oraz przeprowadzenie zbiórki elektrośmieci do specjalnych pojemników miasto Malbork otrzymało bon na wspomnianych 113 drzewek.

 

Podobna akcja recyklingu już ponownie trwa z udziałem mieszkańców Malborka. Miasto zapowiada ustawienie kolejnych pojemników do przekazywania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka