Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ruch pociągów dalekobieżnych wstrzymany przez pożar w Gdyni

Kolejki SKM kursują, ale ruch pociągów dalekobieżnych pomiędzy Sopotem a Gdynią Główną musiał zostać wstrzymany. To skutek pożaru pustostanu, do jakiego doszło w gdyńskim Orłowie tuż przed południem w sobotę 4 listopada 2023 roku.
Ruch pociągów dalekobieżnych wstrzymany przez pożar w Gdyni

Autor: fot. czytelnika

Aktualizacja

sobota 4 listopada 2023 r. godz. 15:25

Około godziny 15.00 prowadzony przez Polskie Linie Kolejowe Portal Pasażera wskazywał już, że opóźnienia pociągów dalekobieżnych udało się znacząco zredukować i ruch niebawem powinien odbywać się punktualnie.

Kolejarze wyliczyli, że jedynym składem, którego niedoczas przekracza 30 minut jest pociąg Sobieski zmierzający do Gdyni z Wiednia (31 min. opóźnienia). Opóźnione, choć w większości zaledwie o kilka minut, było wciąż jeszcze 5 odjazdów oraz 7 przyjazdów.

Nikt nie został poszkodowany, ale w akcji gaśniczej uczestniczy aż 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej – tak wyglądała sytuacja jeszcze ponad godzinę po wybuchu pożaru przy ulicy Inżynierskiej w Gdyni. Według informacji podawanej przez strażaków, do których sygnał trafił tuż przed godziną 12 w południe, ruch składów Szybkiej Kolei Miejskiej odbywa się bez przeszkód, jednak wstrzymać trzeba było kursowanie pociągów po torach dalekobieżnych na wysokości przystanku SKM Orłowo.

Opóźnienia pociągów z Gdyni Głównej
Opóźnienia pociągów z Gdyni Głównej

 

Gdynia Główna - Gdynia Orłowo. Inne nieprzewidziane wydarzenia. Wstrzymany ruch pociągów z przyczyn niezależnych od PKP PLK S.A. Przepraszamy za utrudnienia.” - informuje Portal Pasażera, który już po godzinie 13. wskazywał aż na 10 opóźnionych odjazdów pociągów ze stacji Gdynia Główna. Większość opóźnień sięgała wówczas kilkudziesięciu minut, a niektóre przekraczały 70. Spóźnione było także 14 przyjazdów na najważniejszy gdyński dworzec. Wśród niepunktualnych składów znalazło się kilka kolejek SKM, ale w ich przypadku różnica w godzinach odjazdów i przyjazdów nie przekraczała kilku minut.

Czytaj też: Lucjan Brudzyński na komisarza Sopotu

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama