Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rugby: Reprezentacja Polski pokonała w Gdyni Armię Brytyjską

Rzut karny, celnie wykonany przez Wojciecha Piotrowicza, dał reprezentacji Polski wygraną z reprezentacją Armii Brytyjskiej 17:14 w test-meczu rozegranym w sobotę, 11 listopada w Gdyni.
rugby, Polska - Armia Brytyjska

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Reprezentacja Polski w rugby pokonała w Gdyni Armię Brytyjską

Polscy rugbiści przygotowują się do rozgrywek w grupie Rugby Europe Championship. Pierwszy mecz z Rumunią już 3 lutego 2024 roku, a potem dwa spotkania z Portugalią i Belgią. Chcąc wiedzieć, na kogo i w jakim stopniu może liczyć trener Christian Hitt oraz co kadra musi zrobić, by mieć szanse wygrać któreś z przyszłorocznych spotkań oraz liczyć na utrzymanie w REC, polscy rugbiści w sobotę, 11 listopada zagrali w Gdyni test-mecz z Reprezentacją Armii Brytyjskiej. Rywale to drużyna złożona z zawodników różnych klubów – łączy ich praca dla brytyjskich wojsk piechoty, lotnictwa i marynarki wojennej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Janusz Urbanowicz: Spełnia się nasze marzenie, ale nie chcemy zabić polskiego rugby

Zapowiadało się całkiem dobrze, bo nasza reprezentacja w swojej pierwszej akcji zdobyła punkty z przyłożenia i podwyższenia. Potem jednak gra stawała się coraz bardziej rwana, obie drużyny popełniały mnóstwo błędów, dlatego też było dużo przerw w meczu. Przy piłce byli głównie nasi rywale. To oni w końcowych fragmentach zdołali wyrównać stan pierwszej połowy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wzięli dotację, akademia rugby nie powstała? Legendy z wyrokami, będzie apelacja

W drugiej części meczu prowadzenie objęli goście z Wielkiej Brytanii, ale w końcówce spotkania nasi rugbiści zagrali na tyle skutecznie, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nie da się jednak ukryć, że aby poprawić grę w meczach o punkty, nasza kadra będzie musiała dużo popracować, a czasu jest mało.

Polska - Armia Brytyjska 17:14 (7:7)

Polska: Vaha Halaifonua 5 punktów, Wojciech Piotrowicz 3, Dawid Banaszek 2, karne przyłożenie 7.
Armia Brytyjska: Epeli Kotobalevu 5, Ben Chambers 5, Jordan Gott 4.

Polska: Wojtkowicz, Tomsa, Fidler - Krużycki, Małecki - Halaifonua, Tebatt, Zeszutek - Plichta - Banaszek - Korneć, Hudson-Kowalewicz, Dobijański, Sadowski - Reksulak oraz Burek, Siemaszko, Gąska, Loboda, Palamarczuk, Pętlak, Piotrowicz, Szczepański, Mechecki, Gadomski.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama