Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Miał złe myśli. Na szczęście, został uratowany. Warto zapamiętać ten numer: 800 70 2222

Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji policjanci z powiatu starogardzkiego powstrzymali przed próbą samobójczą 29-letniego mieszkańca jednej z miejscowości w gminie Lubichowo. Warto pamiętać, że mając złe myśli warto zadzwonić na czynną całą dobę bezpłatną infolinię wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego - pod numerem telefonu 800 70 2222.
Miał złe myśli. Na szczęście, został uratowany. Warto zapamiętać ten numer: 800 70 2222
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

W środę, 15 listopada mieszkaniec gminy Lubichowo wyszedł z domu, informując bliskich, iż zamierza popełnić samobójstwo. Zaalarmowani przez bliskich mężczyzny policjanci z trzech posterunków rozpoczęli poszukiwania 29-latka.

- Na miejsce skierowano jedenastu funkcjonariuszy oraz przewodnika z psem patrolowo-tropiącym. Policjanci po ustaleniu jego rysopisu rozpoczęli poszukiwania, a wraz z nimi poszukiwania rozpoczął też Ugo - nowy pies patrolowo-tropiący, który pełni służbę w starogardzkiej komendzie od września. Ugo otrzymał od swojego przewodnika do powąchania zapach odzieży zaginionego mężczyzny i na efekty nie trzeba było długo czekać. Pies natychmiast podjął trop, prowadząc policjanta ulicami, jakimi poruszał się chwilę wcześniej zaginiony mężczyzna – informują policjanci ze Starogardu Gdańskiego.

Jak się okazało, czujny nos policyjnego owczarka niemieckiego skutecznie prowadził policjantów do poszukiwanego mężczyzny, który ukrył się w gęstych krzakach.

- Mężczyzna był bardzo zdenerwowany i pobudzony. Policjanci starali się go uspokoić oraz nakłonili, by wyszedł z ukrycia. Po odnalezieniu mieszkaniec Kociewia trafił do szpitala, gdzie został otoczony opieką. Jego zdrowiu ani życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo – informują policjanci i przypominają, że pomocy szukać można m.in. pod całodobową i bezpłatną infolinią wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod numerem telefonu 800 70 2222.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama