Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gdańscy policjanci zatrzymali 22 osoby poszukiwane

Zaledwie w ciągu ostatnich czterech dni gdańscy policjanci zatrzymali 22 osoby poszukiwane, które dopuściły się różnych przestępstw, m.in. oszustw, włamań, kradzieży, uchylania się od alimentacji czy przestępstwa narkotykowego. Wśród zatrzymanych 7 osób było poszukiwanych listem gończym, a 11 zarządzeniami lub nakazami doprowadzenia do zakładu karnego, lub aresztu. W ręce funkcjonariuszy trafiły też 4 osoby poszukiwane w celu ustalenia miejsca pobytu.
Gdańscy policjanci zatrzymali 22 osoby poszukiwane

Autor: KMP Gdańsk

Nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania, to "chleb powszedni" mundurowych. Zadaniem funkcjonariuszy jest znalezienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności.

- W ciągu ostatnich czterech dni gdańscy policjanci zatrzymali 22 osoby poszukiwane – informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - W czynnościach związanych z zatrzymywaniem tych osób brali udział policjanci kryminalni, funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego, policyjni wywiadowcy, dzielnicowi i funkcjonariusze ruchu drogowego.

Mundurowi zatrzymali 7 osób poszukiwanych listami gończymi za popełnione wykroczenie z kodeksu karnego skarbowego oraz za przestępstwa kradzieży, kradzieży z włamaniem, znęcania się nad rodziną, niestosowania się do decyzji administracyjnej, przywłaszczenie, uchylania się od alimentacji i przestępstwa narkotykowego.

- Wśród nich był 39-latek z Gdańska, za którym sąd wystawił list gończy w związku z popełnionym przestępem narkotykowym – dodaje podinsp. Ciska. - Kryminalni z Oruni zatrzymali go w środę rano na ul. Trakt św. Wojciecha. Mężczyzna trafił do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 2,5 roku. Na ponad rok do więzienia za kradzieże i włamania trafi 25-latek z Gdańska zatrzymany w czwartek przez kryminalnych ze Śródmieścia.

W ciągu ostatnich czterech dni funkcjonariusze zatrzymali również 11 osób, które były poszukiwane sądowymi zarządzaniami lub nakazami doprowadzenia do zakładu karnego, lub aresztu śledczego. Wśród nich byli sprawcy, między innymi takich przestępstw jak kradzież, oszustwo, uchylanie się od alimentacji, kradzież z włamaniem, zanęcanie się nad rodziną.

- Część z zatrzymanych osób poszukiwanych nakazem sądowym uwolniła się od kary aresztu za popełnione wykroczenia po wpłaceniu zasądzonej grzywny – wyjaśnia rzeczniczka. - Pozostałe 4 osoby zatrzymane to poszukiwani przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama