Alef Firmino uratował remis w Chojnicach

Chociaż nie słynny Brazylijczyk Roberto, to jednak jego rodak Alef Firmino dał Chojniczance wyrównującego gola w meczu 18. kolejki II ligi z Wisłą Puławy. Drużyna z Chojnic zremisowała w nim 1:1. Radunia poległa w Stężycy z KKS Kalisz 1:4.
Alef Firmino zdobył dla Chojniczanki bramkę w meczu z Wisłą Puławy

Autor: Olek Knitter | Zawsze Pomorze

W sobotę w Chojnicach to goście przez zdecydowaną większość meczu prowadzili 1:0 po golu w 13. minucie byłego zawodnika Chojniczanki Dawida Retlewskiego. W 50. minucie za drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną boisku musiał opuścić Łukasz Wiech z Wisły. Chojniczanie starali się zdobyć wyrównująca bramkę, ale mimo przewagi im się to nie udawało. Dopiero w 8 minucie doliczonego czasu w zamieszaniu pod bramka gości przytomnie zachował się Alef Firmino i wpakował piłkę do siatki.

W niedzielę w Stężycy doszło do meczu na szczycie II ligi, w którym Radunia, wicelider tabeli podejmował 4 drużynę – KKS 1925 Kalisz. Gospodarze nie mieli, niestety, nic do powiedzenia i przegrali z kaliszanami 1:4. Honorową bramkę dla Raduni zdobył Mateusz Kuzimski.

Po 18. kolejkach w tabeli II ligi prowadzi Kotwica Kołobrzeg (34 pkt.) przed KKS 1925 Kalisz i Radunią Stężyca (po 31). Chojniczanka jest na 9 pozycji (24).

W II grupie III ligi drużyny rozegrały 17. kolejkę spotkań. W Kartuzach remis 3:3 wywalczyła Cartusia w meczu z Sokołem Kleczew (bramki dla Cartusii: Dawid Szałecki, Piotr Łysiak i Kornel Przyborowski). W Starogardzie Gdańskim Klub Piłkarski przegrał 1:3 z Flotą Świnoujście (bramka: Nikodem Parulski). W Stargardzie Szczecińskim Wikęd Luzino przegrał 1:2 z Błękitnymi (bramka: Konrad Formela). W Wolinie z Vinetą przegrała 1:2 Gedania 1922, a jednego z dwóch rzutów karnych nie wykorzystał strzelec pierwszego – Przemysław Żukowski. W Toruniu z Elaną Stolem Gniewino przegrał 0:3.

W tabeli II grupy III ligi prowadzi Świt Szczecin (42) przed Elaną Toruń (37) i Vinetą Wolin (30). Na 7 miejscu jest Gedania 1922 (28), na 10 - Cartusia (25), 15 – Stolem Gniewino (15), 17 – Wikęd Luzino – 17 (10), i 18 - KP Starogard Gdański (10).

W IV lidze na Pomorzu drużyny rozegrały 17 kolejkę, w których padły rezultaty: Bałtyk Gdynia – Sparta Sycewice 1:1, Anioły Garczegorze – Pomezania Malbork 1:1, Radunia II – Gedania II 2:0, GKS Kolbudy – Arka II mecz odwołany z powodu złego stanu boiska, Start Miastko – Jaguar Gdańsk 1:4, Gryf Wejherowo – MKS Władysławowo 0:1, Gryf Słupsk – Supra Kwidzyn 4:0, Pogoń Lębork – Powiśle Dzierzgoń 5:1, Chojniczanka II – Grom Nowy Staw 0:6.

W tabeli prowadzi Jaguar Gdańsk (43) przed Gryfem Słupsk (38) i Bałtykiem Gdynia (35).