Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

W Gdańsku Ukraińcy pobili Mołdawian, bo ci chcieli odejść z pracy

Sceny niczym z gangsterskiego filmu rozegrały się na terenach portowych w Gdańsku. Kilku mężczyzn pochodzenia ukraińskiego przewiozło tam busem i pobiło oraz uwięziło dwóch obywateli Mołdawii.

Gdańsk: Ukraińcy pobili dwóch obywateli Mołdawii

Dwaj obywatele Mołdawii zostali siłą przewiezieni samochodem przez kilku mężczyzn na tereny portowe w Gdańsku. Po dowiezieniu na miejsce zostali pobici oraz zmuszeni do zmiany treści wypowiedzenia umowy o pracę, które wcześniej złożyli. Mołdawianie zostali też uwięzieni.

Poinformowani o tym zdarzeniu policjanci z komisariatu Śródmieście ustalili, że mężczyźni, którzy wywieźli i pobili obywateli Mołdawii mogą przebywać w rejonie Siedlec. Ustalenia okazały się trafne. W wytypowanym miejscu policjanci zatrzymali czterech obywateli Ukrainy w wieku od 21 do 41 lat. Okazało się, że jednym z zatrzymanych był pracodawca pobitych mężczyzn.

- Na miejscu zatrzymania mężczyzn pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik, którzy m.in. zabezpieczyli kij baseballowy oraz samochód, którym przewożono pokrzywdzonych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali doprowadzeni do prokuratora, który przedstawił im zarzuty – informują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

41-latek usłyszał zarzuty m.in. pozbawienia wolności pokrzywdzonych, bicia ich w celu zmuszenia do zmiany treści wypowiedzenia umowy o pracę oraz spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu u jednego z nich. 28-latek usłyszał zarzuty zmuszenia do określonego zachowania oraz pozbawienia wolności, a 39-latek oraz 21-latkowie usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności pokrzywdzonych. Wobec podejrzanych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczenia kraju oraz zakazu kontaktowania się między sobą i pokrzywdzonymi.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa