Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Policyjny pościg [nl] w Górkach Zachodnich! Kierowca golfa staranował radiowóz. Padły strzały!

Sceny jak z filmu sensacyjnego rozegrały się w Gdańsku, 11 stycznia po południu w Górkach Zachodnich. Policjanci użyli broni, po tym jak podejrzewany o kradzież samochodu mężczyzna staranował ich radiowóz i zaczął uciekać.
policja

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze | Zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło ok. godz. 15:00. Wszystko zaczęło się na ulicy Kłosowej. Tam, podczas patrolu, policyjni wywiadowcy zauważyli volkswagena golfa. Podejrzewali, że samochód pochodzi z kradzieży i postanowili to sprawdzić. Kierowca jednak zignorował dawane przez policjantów znaki do zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Górek Zachodnich.

Jak się dowiedzieliśmy, podczas ucieczki, kierujący golfem stracił panowanie nad samochodem i zjechał z drogi. Wówczas policjanci zatrzymali radiowóz i podbiegli do volkswagena, aby zatrzymać kierowcę. Jednak mężczyzna ponownie wjechał na jezdnię, a cofając, staranował radiowóz.

– Jeden z funkcjonariuszy, nie mając wyboru, wykorzystał broń służbową i oddał strzały ostrzegawcze w powietrze, a następnie w oponę samochodu. To jednak nie powstrzymało sprawcy. Po przejechaniu około 100 metrów, ponownie stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo – mówi asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Kierowca porzucił samochód i uciekł pieszo w kierunku lasu. Trwają jego poszukiwania. Jak przyznają policjanci z Gdańska, tożsamość mężczyzny jest im znana, zatrzymanie powinno być więc kwestią czasu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama