Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Doktor Radosław Flisikowski pośmiertnie odznaczony Złoty Laurem

Radni z gminy Kościerzyna zdecydowali przyznać pośmiertnie doktorowi Radosławowi Flisikowskiemu medal i odznakę „Złoty Laur”. Dodatkowo jego imieniem nazwany został organizowany w Garczynie Bieg Morsów. Lekarz zginął w wypadku samochodowym w październiku 2023 roku.
Radosław Flisikowski
Radosław Flisikowski

Autor: Facebook

Lekarz Radosław Flisikowski pośmiertnie oznaczony medalem i odznaką „Złoty Laur”

22 października 2023 roku lekarz - specjalista chirurg, urolog i współorganizator systemowej opieki dla pacjentów żywieniowych Radosław Flisikowski zginął potrącony na przejściu dla pieszych na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Kaliska Kościerskie. Jak się później okazało, kierujący samochodem osobowym był pod wpływem narkotyków.

W trakcie ostatniej sesji rady gminy Kościerzyna radni jednogłośnie zadecydowali o pośmiertnym nadaniu medalu i odznaki „Złoty Laur” dla Radosława Flisikowskiego. To odznaczenie przyznawane jest za szczególne zasługi dla gminy Kościerzyna, długoletnią aktywność społeczną oraz podejmowanie pożytecznych inicjatyw publicznych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pożegnanie Radosława Flisikowskiego. Wspaniały człowiek, lekarz, społecznik

- Miał łatwość budowania wspólnoty, żył z pasją, był radosny i wesoły, wytrwały, empatyczny, a nade wszystko skromny. Zawsze gotowy do niesienia bezinteresownej pomocy – nigdy jej nie odmawiał i zawsze znajdował na nią czas, pomagając sąsiadom ze swojej miejscowości i z innych miejscowości gminy Kościerzyna, wspierając osoby niepełnosprawne i uchodźców z Ukrainy. Często kosztem życia rodzinnego niósł pomoc, poświęcając na to swój prywatny czas i nie oczekując żadnych gratyfikacji. Wspierał Osadę Burego Misia w Wętfiach i Caritas. W trudnej sytuacji wojny w Ukrainie jako jeden z pierwszych włączył się w pomoc uchodźcom przybywającym do Gminy Kościerzyna – czytamy w uzasadnieniu podjętej uchwały.

Doktor Radosław Flisikowski był również popularyzatorem zdrowego trybu życia i sportu, m.in. był też jednym z założycieli Kościerskiego Klubu Morsów „Forrest Gump”. Uroczyste wręczenie „Złotego Lauru” rodzinie Radosława Flisikowskiego odbędzie się 18 lutego właśnie podczas XI Biegu Morsa w Garczynie, który organizuje Kościerski Klub Morsów. Decyzją Klubu Morsów, w celu uhonorowania wkładu doktora Flisikowskiego w promocję aktywności fizycznej, bieg ten otrzymał imię Radosława Flisikowskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Wypadek w Kaliskach Kościerskich! Nie żyje znany lekarz

„Ten artykuł został wsparty przez program grantowy „Media lokalne na rzecz demokracji” Journalismfund Europe”

JFE


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama