Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Gdańsk. Tragiczny pożar pustostanu na Siedlcach. Znaleziono zwłoki mężczyzny

Jedna osoba zginęła w pożarze pustostanu na Siedlcach. Ogień pojawił się koło północy z czwartku na piątek. Przyczyny pożaru bada policja.
straż pożarna
Zdjęcie ilustracyjne

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

W nocy z czwartku na piątek doszło do pożaru w opuszczonym budynku przy ul. Ogińskiego na gdańskich Siedlcach. Zapaliły się zebrane w jednym z pomieszczeń śmieci. Po ugaszeniu pożaru strażacy w pogorzelisku odnaleźli ciało mężczyzny. To prawdopodobnie osoba w kryzysie bezdomności, która w tym miejscu spała.

– Strażacy po dojeździe na miejsce stwierdzili, iż z wejścia do tego budynku wydobywa się intensywny ogień, a pożarem objęte są dwa pomieszczenia. Po ugaszeniu pożaru w trakcie przeszukiwania pomieszczeń strażacy natrafiali na częściowo zwęglone ciało mężczyzny – potwierdza nam Jacek Jakóbczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pożar domu w Gdańsku! Nie żyje dwoje dzieci

Ciało mężczyzny zostało przekazane do badania sekcyjnego. Przyczyny pożaru bada teraz gdańska policja.

– Tuż przed północą policjanci odebrali zgłoszenie, że w rejonie dzielnicy Siedlce doszło do pożaru pustostanu. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik kryminalistyki. Funkcjonariusze pracują nad tą sprawą i wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Ciało zostało przekazane biegłemu do badań sekcyjnych – mówi oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji Mariusz Chrzanowski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka