Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Pijany z zakazem prowadził samochód. Zatrzymał go świadek

Miał 2,5 promila alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdu. Mimo to 50-letni mężczyzna poruszał się volkswagenem golfem po Wejherowie. Został obywatelsko zatrzymany przez świadka.
pijany kierowca

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy przez świadka.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy od świadka, który zadzwonił na numer alarmowy informując, że pod jedną z firm podjechał mężczyzna, który prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. Zgłaszający zdążył już wyjąc kluczyki ze stacyjki nietrzeźwego kierowcy – informują policjanci.

CZYTAJ TEŻ: We Władysławowie wjechał w dom. Za kierownicą pijany 22-latek

Funkcjonariusze na miejscu sprawdzili trzeźwość 50-latka. Okazało się, że jest on nietrzeźwy i ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po analizie policyjnych systemów okazało się ponadto, że mężczyzna ten posiadał dwa aktywne sądowe zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Teraz kierowca volkswagena golfa musi liczyć się z tym, że odpowie za naruszenie dwóch sądowych zakazów, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka