Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Zaśpiewali z Czesławem, mogą zdobyć statuetkę Fryderyka

Grupa młodych mieszkańców Sztumu została zaproszona przez Czesława Mozila do zaśpiewania w jego piosence pt. „Kolorowanki”. 22 marca okaże się, czy album Czesława, na którym znalazł się ten utwór, zdobędzie prestiżową nagrodę Fryderyka 2024. Płytę nominowano w kategorii „Album roku muzyka dziecięca”.
Czesław Mozil i młodzi sztumianie podczas pracy nad teledyskiem do piosenki „Kolorowanki”

Autor: UMiG Sztum

Młodzi sztumianie pojawili się na płycie Czesława za sprawą miejscowego Stowarzyszenia Inicjatywy Kulturalno-Regionalnych PA-Rock Statek. W gronie założycieli stowarzyszenia są miejscowi muzycy: Arkadiusz „Rogaś” Rogowski - perkusista, angażujący się też w organizację koncertów Czesława; Piotr „Paco” Podlewski - gitarzysta, zarazem historyk, człowiek wielu ciekawych pomysłów. Czesław Mozil zaproponował, by w piosence „Kolorowanki” pojawiła się grupa dzieciaków ze Sztumu. Udało się także przekonać burmistrza Sztumu Leszka Tabora do wsparcia finansowego całego przedsięwzięcia, jako ciekawej formy promocji Sztumu.

Wspomniana piosenka znalazła się na albumie formacji Czesław Śpiewa i Grajkowie Przyszłości „Inwazja nerdów Vol.1”. Jak ocenia Arkadiusz Rogowski, „Kolorowanki” to najbardziej punkrockowy utwór na tej płycie. Młodych wokalistów wytypował Piotr Podlewski, który jest również współautorem samej piosenki. Na tej płycie wystąpiło w sumie ponad sześćset dzieci z dziewięciu polskich miast, do każdej kompozycji zrealizowano teledysk. 

O czym jest ten album? Zachęca do rozwijania swoich pasji, poszukiwania tego, co może dać radość i satysfakcję. Oprócz dzieciaków w realizacji albumu uczestniczyli m.in. Ania Brachaczek i Kasia Łaska. Teksty napisał Michał Zabłocki.

Rozstrzygnięcie Fryderyków 2024 nastąpi 22 marca w Gliwicach. Pierwszy krok młodych sztumian do niewątpliwego sukcesu został już zrobiony - album Czesława i Grajków Przyszłości został nominowany jako jeden z trzech w kategorii „muzyka dziecięca” obok płyt Natalii Lesz i formacji Śpiewające Brzdące.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama