Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Pingwinka z gdańskiego zoo w konkursie międzynarodowym

Oto ona, biały kruk wśród pingwinów – Kokosanka. Jedyna w swoim rodzaju albinotyczna pingwinka z gdańskiego ogrodu zoologicznego. Drugiego takiego pingwina nie spotkamy w żadnym innym zoo na całym świecie. Nic dziwnego, że w międzynarodowym konkursie na najciekawszego pingwina idzie jak burza. Właśnie awansowała do kolejnego etapu.
Kokosanka, pingwinka, zoo Gdańsk

Autor: Sabina Buczyńska | Facebook | Gdański Ogród Zoologiczny

Pingwinka z gdańskiego zoo w międzynarodowym konkursie! Zagłosuj na Kokosankę

Jeszcze nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo jest popularna. I że zainteresowanie nią było tak wielkie, że w pewnym momencie konkursowa strona, na której można na nią zagłosować,… przestała działać. Kokosanka od początku budziła zaciekawienie. Wykluła się w gdańskim ogrodzie zoologicznym 12 grudnia 2018 roku. Jest cała biała w stadzie czarnych pingwinich garniturów. A o tym, że tak będzie miała na imię, zdecydowało ponad 2 tysiące internautów.

Dzisiaj nasza wyjątkowa albinoska ma ponad pięć lat. I jest ciekawa świata, lubi jeść z ręki, oczywiście śledzia. Początkowo żyła troszkę na uboczu. Ale w ubiegłym roku po raz pierwszy podjęła próbę założenia gniazda i lęgu. 

Pingwin toniec, którego przedstawicielem jest nasza Kokosanka, na wolności żyje u wybrzeży południowej Afryki. To gatunek zagrożony wyginięciem. Zazwyczaj jego przedstawiciele żyją około 20 lat.

Kokosanka, pingwin, zoo Gdańsk

Paweł Ciesielski z gdańskiego ogrodu zoologicznego tłumaczy, że konkurs, w którym bierze udział Kokosanka, jest organizowany co roku przez Penguins International organizację, zajmującą się ochroną tych zwierząt. Biorą w nim udział ogrody z całego świata. 

– Zgłosiliśmy do konkursu Kokosankę i Dziadka – najstarszego pingwina przylądkowego w Europie, który ma już 32 lata. Ale Dziadek odpadł, a Kokosanka idzie jak burza – opowiada.

Do wspierania naszej pingwinki włączył się znany profil na Instagramie Make Life Harder, dzięki czemu szybko zebrano głosy, które pozwoliły naszej albinosce przejść do kolejnego etapu konkursu. Aż strona internetowa przestała działać.

Głos na Kokosankę można oddać TUTAJ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka