Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chciał z kimś porozmawiać o sprzedaży działek..., więc zgłosił włamanie

Pewien mieszkaniec powiatu bytowskiego bardzo chciał z kimś porozmawiać i powiadomić, że ma działki na sprzedaż. Wpadł więc na pomysł zgłoszenia na policji włamania, do którego w rzeczywistości wcale nie doszło. Funkcjonariusze owszem, przyjechali, jednak pogadali ze zgłaszającym o jego odpowiedzialności za bezpodstawne wezwanie. Ta rozmowa kosztowała go mandat karny w wysokości 500 złotych.
Chciał z kimś porozmawiać o sprzedaży działek..., więc zgłosił włamanie

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Zgłosił włamanie, bo chciał z kimś porozmawiać o sprzedaży działek

Późną nocą z poniedziałku na wtorek policjanci z komendy w Bytowie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do biura poselskiego na terenie gminy Miastko. Jak twierdził zgłaszający, był bezpośrednim świadkiem uszkodzenia zamka wejściowego przez dwóch włamywaczy, którzy mieli potem wynieść z wnętrza wartościowy sprzęt. Po wszystkim mieli uciec w stronę pobliskiego lasu.

Funkcjonariusze oczywiście nie zlekceważyli takiego powiadomienia i wyruszyli na miejsce zdarzenia. Tam zastali 57-letniego mężczyznę znajdującego się pod wpływem alkoholu. Potwierdził, że to on wezwał policję. Dlaczego? Ponieważ bardzo chciał z kimś porozmawiać i przekazać mu, że ma działki do sprzedania. Dlatego wymyślił całą historię z włamaniem.

CZYTAJ TEŻ: Zabójstwo w Tczewie! 36-latek aresztowany

Policjanci nie wykazali poczucia humoru wobec tego wezwania do nieistniejącego przestępstwa. Nałożyli na 57-latka mandat karny w kwocie 500 złotych.

- Każde zgłoszenie, które trafia do policjantów jest natychmiast weryfikowane i traktowane poważnie. Pamiętajmy, że zaangażowanie służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że może ich zabraknąć w miejscu, gdzie taka pomoc jest faktycznie konieczna - wskazuje st. sierż. Dawid Łaszcz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama